Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację czy w roku szkolnym 2016/2017 dzieci urodzone w roku 2011 powinny realizować roczne przygotowanie przedzkolne, czy należy przeprowadzić u nich obserwację czy diagnozę i wreszcie czy należy wydać opinie gotowości szkolnej?
Dzieci 5 letnie (tj. urodzone w 2011 r.) mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017, a obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego dotyczy dzieci 6-letnich (art. 14 ust. 3 UoSO w brzmieniu od dnia 1 września 2016 r.). Dziecko może zostać przyjęte do szkoły na wniosek rodziców w wieku 6 lat bez obowiązku wcześniejszego odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego (art. 16 ust. 1 – 2 UoSO). W związku z tym, że rodzice mogą zdecydować o zapisaniu dziecka do szkoły w tym wieku, przedszkole powinno przeprowadzić analizę gotowości dziecka 5-letniego do podjęcia nauki w szkole (diagnozę przedszkolną), zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia MEN z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 2012 r., poz. 977).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy szkoła może udzielić informacji o ocenach uczniów dyrekcji POW, jeśli rodzice uczniów mają tylko ograniczoną władzę rodzicielską i mogą decydować np. w kwestii wyboru szkoły?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba fizyczna, będąca organem prowadzącym przedszkole publiczne i pełniąca funkcję wicedyrektora ds. finansowych, może otrzymywać wynagrodzenie pokryte z dotacji?
W jaki sposób powinna być zatrudniona? Na podstawie umowy o pracę, czy zapisu w statucie?
Czy musi mieć badania lekarskie i prowadzić ewidencję czasu pracy, jeśli jest jednocześnie pracodawcą?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi pensum nauczyciela prowadzącego zajęcia w przedszkolu 24/25, doradztwo zawodowe 1/22 i 5 godzin rewalidacji. Z jakiego pensum należy liczyć rewalidację?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący umożliwił uczniom z klas I - III bezpłatną naukę pływania w ramach zajęć nauczania zintegrowanego.Dzieci będą dojeżdżać 3 km na basen. Jaka to forma wyjazdu: wycieczka przedmiotowa? A jeśli tak, to na ile dzieci przypada 1 opiekun i jaka dokumentacja obowiązuje opiekuna?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy można przyjąć na kontynuowanie obowiązku nauki ucznia klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej, który odebrał dokumenty z poprzedniej szkoły ponad miesiąc temu.Jednocześnie informuję, że kontynuowanie nauki będzie się odbywało w takim samym zawodzie, ale w okresie gdy uczeń nie chodził do żadnej szkoły/nie spełniał obowiązku nauki/ w obu szkołach odbyły się rady pedagogiczne zatwierdzające wyniki klasyfikacji śródrocznej, którą uczeń nie był objęty- co wpisać w ocenach półrocznych w przypadku przyjęcia?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe