Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o wskazanie, czy istnieje jakaś podstawa prawna, która wymaga, by nauczyciel potwierdził swoją parafką odbiór (tudzież uzyskanie) pisma z wysokością dodatku motywacyjnego przyznawanego na konkretny okres? Obecnie podpisane przez dyrektora szkoły pisma przekazuję nauczycielom i na jednym egzemplarzu muszę potwierdzić odbiór i następnie chowam pismo do akt osobowych. Czy mogę schować do akt pismo bez parafki nauczyciela (nie będzie to wykroczeniem w razie kontroli z kuratorium czy PIP)?
Pewne jest to, że pracodawca ma obowiązek prowadzenia dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy. W zakresie tej dokumentacji mieści się także dokumentacja dotycząca m.in. odbioru wynagrodzenia za pracę oraz dodatków do wynagrodzenia.
Pracodawcy zobowiązani są prowadzić odrębnie dla każdego pracownika dokumentację dotyczącą wypłacanego wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń związanych z pracą.
Prawidłowo prowadzona dokumentacja nie musi w każdym przypadku zawierać podpisów pracownika. Jeżeli wynagrodzenie pracownika przelewane jest na konto, nie ma potrzeby żądać od pracownika pokwitowania przyznania bądź odbioru wynagrodzenia. Oczywiście, hipotetycznie, pracownik może nie zgodzić się na przyznanie mu dodatku motywacyjnego, ale wówczas to po jego stronie leży obowiązek zawiadomienia o tym pracodawcy i ewentualny zwrot wypłaconego dodatku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mamy zatrudnionego pracownika niepedagogicznego na dwie umowy na czas nieokreślony (0,5 etatu + 0,5 etatu). Od września br. chcemy scalić te dwie umowy w jedną. Jak należy to zrobić – w formie jednego aneksu do tych umów, czy należy zawrzeć ponownie jedną umowę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie kwalifikacje powinien mieć kierownik wycieczki szkolnej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od roku 2017/18 klasy II i III gimnazjum zostały włączone do szkoły podstawowej. Dyrektorowi gimnazjum z końcem br. szkolnego kończy się kadencja. Nie ma dla niego godzin dydaktycznych na etacie nauczycielskim w szkole podstawowej, ani też w innej szkole podstawowej w gminie (wszystkie szkoły będą funkcjonować jako podstawowe, a oddziałami gimnazjalnymi). Dotychczasowy wicedyrektor gimnazjum zostanie wicedyrektorem w szkole podstawowej. Czy dyrektor może odejść z art.20 KN?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniamy wychowawcę internatu przy zespole szkół na 1/2 etatu na podstawie KN, osoba ta jednocześnie jest zatrudniona w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jako asystent rodziny. Czy jako drugi zakład pracy powinniśmy wypłacać wysługę lat niezależnie że pierwszy zakład wypłaca dodatek za wysługę za te same zakończone okresy pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy szkołą niepubliczną i zatrudniamy nauczyciela na 28/24 etatu. Pracujemy na kodeksie pracy. Jaki powinien być prawidłowy zapis tego wymiaru w umowie i zapis godzin ponadwymiarowych? Czy prawidłowy byłby zapis wymiaru: "cały etat (w tym 24 godziny dydaktyczne, 4 godziny ponadwymiarowe, 12 godzin do dyspozycji dyrektora)"?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe