Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o wyjaśnienie zapisu w KN art. 73 ust. 3". Do okresu siedmioletniej pracy w szkole, o którym mowa w ust. 1, wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres." Pytanie: Czy przedłużenie występuje tylko wtedy, gdy jakiś jeden okres niezdolności przekracza 6 mies., na przykład, jeśli jedna ciągła nieobecność (nawet składająca się z kilku następujących po sobie L4) trwa dłużej niż 182 dni to dopiero jest to "przekroczenie". Czy do tych 6 miesięcy należy zsumować zwykłe tygodniowe L4 w trakcie przepracowanego całego okresu pracy?
Okresy nieobecności spowodowane chorobą lub urlopem innym niż wypoczynkowy należy zsumować z całego okresu. Art. 73 ust. 3 KN stanowi, że łącznie mogą one wynieść 6 miesięcy. Gdyby chodziło o ciągłą 6-miesięczną nieobecność, ustawodawca posłużyłby się pojęciem "nieprzerwanie" a nie "łącznie".
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Sprzątaczka ma obciążenie komornicze. Przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Czy w takim wypadku kwota wypłacana pracownikowi może być niższa niż 1460 zł brutto, jeśli osiągnął większe wynagrodzenie niż kwota gwarantowana? Czy od kwoty gwarantowanej (1460 zł) potrąca się 20% chorobowego pracownikowi? Czy te 20% mniej dostaje komornik?
- Pierwszy nauczyciel bursy odbył studia licencjackie na wydziale Pedagogiki, specjalność resocjalizacja, następnie ukończył studia magisterskie na kierunku Pedagogika ogólna. Drugi, na Wydziale Pedagogiki ukończył studia licencjackie na resocjalizacja, natomiast studia II stopnia ukończył również na Wydziale Pedagogiki, specjalność pedagogika opiekuńcza i socjalna. Moje pytanie: Czy Panowie mają przygotowanie pedagogiczne? Kuratorium poddaję tę kwestię pod wątpliwość. Proszę o podpowiedź.
- Rozporządzenie MPiPS z 03.07.1996 w sprawie warunków wynagradzania (...) (Dz. U. nr 80 poz 375) określało obowiązek wypłacania dodatku za sprzątanie przez woźne powierzchni przekraczającej 350m2. To rozporządzenie zostało uchylone. Czy obecnie istnieją jakieś określone przepisami normy ograniczające powierzchnię bądź ilość pomieszczeń, które w zakresie swoich czynności może sprzątać sprzątaczka lub woźna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinna wyglądać procedura wyznaczenia przez organ prowadzący nauczyciela zastępującego dyrektora w przypadku gdy dyrektor szkoły jest na kilkutygodniowym zwolnieniu lekarskim. Czy burmistrz wydaje zarządzenie i jakiej treści. W szkole nie ma zastępcy ponieważ jest to mała szkoła. W mojej sytuacji powołano pełniącego obowiązki dyrektora nauczyciela na czas zwolnienia, a dyrektorowi po 18 dniach zwolnienia wstrzymano wypłatę dodatku motywacyjnego i funkcyjnego. Dodatki te przyznano temu nauczycielowi w 1/2 wysokości.
- Czy dodatek uzupełniający dla nauczyciela za 2015r. należy się nauczycielowi: - zatrudnionemu od 1 września 2014 do 30.06.2015 na 6/18 etatu, - nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie, który od 7 września 2015 do 31 stycznia 2016 przebywał na urlopie bezpłatnym. Wątpliwość powstała na wskutek posiadania wykładni, która mówi, że nie wypłaca się dodatku, jeżeli nauczyciel nie był zatrudniony w dniu 31.12.2015.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe