Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pytania dotyczą projektów organizacyjnych szkół i przedszkoli. Czy członkowie Rady Gminy mają prawo wglądu do projektów organizacyjnych? Czy mają prawo wprowadzania w nich zmian?
Członkowie rady gminy mają prawo wglądu do arkusza organizacyjnego, jako przedstawiciele organu prowadzącego. Przepisy nie przyznają im natomiast prawa do wprowadzania zmian w treści – arkusz może jedynie zostać zatwierdzony, co z kolei może zostać uzależnione od wprowadzenia zmian do arkusza przez dyrektora jako podmiotu odpowiedzialnego za sporządzenie arkusza w placówce finansowanej przez organ prowadzący (załączniki do rozporządzenia MEN z dnia z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Do naszej szkoły uczęszczają uczniowie narodowości czeczeńskiej w ogólnej liczbie 70 osób. Czy dla tych dzieci szkoła powinna zorganizować lekcje religii ich wyznania, czy mogą to być zajęcia z etyki?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Od września br. zostałem wyznaczony na osobę zastępującą dyrektora (dyrektor od ponad roku jest zawieszony). W roku szkolnym 2019/2020 pełniłem funkcję wicedyrektora, jednak funkcja ta z dniem 31 sierpnia 2020 wygasa, stąd powołanie mnie na osobę zastępującą przez organ prowadzący. Jaką pieczątką służbową mam się posługiwać od 1 września 2020 r.? Czy może widnieć na niej zapis z-ca dyrektora, czy raczej os. z-ca dyrektora?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaką ocenę należy wpisać przy ocenie pracy nauczyciela? Nadal obowiązuje skala: wyróżniająca, dobra, negatywna? Czy pozytywna i negatywna? Proszę też o podstawę prawną
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkoła stowarzyszeniowa (zaznaczam publiczna) w której funkcjonuje oddział przedszkolny musi dodatkowo do Wójta składać jakieś dokumenty, aby nadal ten oddział funkcjonował w szkole, czy wystarczą dokumenty złożone dla szkoły do 30 czerwca? Pytanie następne czy dla Punktu Przedszkolnego funkcjonującego przy szkole stowarzyszeniowej coś też jesteśmy zobligowani składać?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w obecnej sytuacji zdalnego nauczania, organ prowadzący może odmówić wypłacenia godzin ponadwymiarowych? Chcę nadmienić, że prowadzony jest dziennik elektroniczny i wszystkie godziny ponadwymiarowe są odnotowane.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe