Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach w § 21 mówi, że pracownicy szkoły lub placówki podlegają przeszkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy, czy jeśli pracownicy mają takie szkolenie z 2016 roku to mają obowiązek ponownego szkolenia ?
Znowelizowany § 21 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 ze zm. wymaga posiadania przez pracowników niepedagogicznych przeszkolenia z pierwszej pomocy, natomiast nie reguluje zagadnienia, czy musi ono być powtarzane. W związku z tym pracownicy, którzy brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w 2016 r. nie są zobowiązani do jego ponownego odbycia w związku ze zmianą regulacji, natomiast dyrektor decyduje, czy i z jaką częstotliwością uzna potrzebę ponawiania przeszkolenia w kierowanej przez niego placówce.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy wicedyrektor Szkoły Podstawowej może być jednocześnie prezesem fundacji ?
- Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego będzie przysługiwał nauczycielce, która po urlopie rodzicielskim zostanie zatrudniona w oddziale przedszkolnym?
Nauczycielka szkoły przebywa obecnie na urlopie rodzicielskim do 01.08.2018r., potem przejdzie na urlop wypoczynkowy za 2018r., jednak ma jeszcze urlop za poprzedni rok szkolny, kiedy przebywała na zwolnieniu lekarskim i urlopie macierzyńskim w wymiarze 56 dni. Od 01.09.2018 r. zaplanowana jest do pracy w tej samej szkole w oddziałach przedszkolnych (nieferyjnych -35 dni urlopu). Jak należy udzielić urlopu nauczycielce. Czy należy się urlop w wymiarze 112 dni, za rok szkolny 2016/17 i 2017/18?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy organizowanie przedstawienia jasełkowego w sobotę lub niedzielę jest zgodne z prawem? Czy związki zawodowe mogą mieć zastrzeżenia do pracy nauczyciela przez 1,5 w te dni?
- Nauczyciel wybiera się na emeryturę. Obecnie pracuje na 0,5 etatu. Proszę o podpowiedź jaka będzie jego podstawa naliczenia emerytury- od całego etatu czy od 0,5 etatu na który obecnie jest zatrudniony.
Będę zobowiązana za możliwie szybką odpowiedź. Z góry dziękuje.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole, w której stanowisko dyrektora powierzono osobie nie będącej nauczycielem nadzór pedagogiczny sprawuje wicedyrektor. Jeśli w szkole nie został powołany wicedyrektor kto może sprawować nadzór pedagogiczny ?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe