Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadza obowiązek audytu wewnętrznego w zakresie bezpieczeństwa informacji. Proszę o wyjaśnienia w zakresie: czy gimnazjum ma obowiazek przeprowadzania takiego audytu i na czym taki audyt polega. Pozdrawiam
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych nakłada obowiązek wprowadzenia m.in. w szkołach systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji:
§ 20. 1. Podmiot realizujący zadania publiczne opracowuje i ustanawia, wdraża i eksploatuje, monitoruje i przegląda oraz utrzymuje i doskonali system zarządzania bezpieczeństwem informacji zapewniający poufność, dostępność i integralność informacji z uwzględnieniem takich atrybutów, jak autentyczność, rozliczalność, niezaprzeczalność i niezawodność.
W ust. 2 wymienione zostały działania w ramach zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Jednym z nich jest przeprowadzanie okresowego audytu wewnętrznego w zakresie bezpieczeństwa informacji. Jedynie w przypadku opracowania systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji na podstawie Polskiej Normy PN-ISO/IEC 27001 zwalnia z obowiązku przeprowadzania takiego audytu, gdyż w ramach tego systemu odbywa się audytowanie na podstawie Polskich Norm związanych z powyższą Normą.
W przypadku szkoły audytor sprawdza m.in. sposób przechowywania danych dotyczących uczniów i pracowników szkoły, zabezpieczeń z tym związanych (jak przechowuje sie w szkole dokumenty, kto ma dostęp do kluczy i pomieszczeń, jak zabezpieczone są komputery, itp.) oraz dokumentacji związanej z bezpieczeństwem informacji.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Za jaki okres dokonuje się oceny pracy nauczyciela? Należy wziąć pod uwagę okres od ostatniej oceny pracy, czy inny? Dziękuję za wyjaśnienie!
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole, w której stanowisko dyrektora powierzono osobie nie będącej nauczycielem nadzór pedagogiczny sprawuje wicedyrektor. Jeśli w szkole nie został powołany wicedyrektor kto może sprawować nadzór pedagogiczny ?
- Czy bezpośrednio po zakończeniu rocznego urlopu zdrowotnego nauczyciel może przejść na emeryturę kompensacyjną?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy stwierdzenie obowiązkowy wymiar godzin to to samo co pensum, czy chodzi o wymiar godzin według arkusza organizacyjnego?
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony jest na umowę na czas nieokreślony w wymiarze 9/18. Od 1 września 2018 r. przewidziane jest dla niego 7/18. Jak prawodłowo dokonać procedury zmniejszenia godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe