Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Za jaki okres dokonuje się oceny pracy nauczyciela? Należy wziąć pod uwagę okres od ostatniej oceny pracy, czy inny? Dziękuję za wyjaśnienie!
Karta Nauczyciela:
Art. 6a. 1. Praca nauczyciela, z wyjątkiem pracy nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego, o której mowa w art. 9c ust. 6, z inicjatywy dyrektora szkoły lub na wniosek:
1) nauczyciela;
2) organu sprawującego nadzór pedagogiczny;
3) organu prowadzącego szkołę;
4) rady szkoły;
5) rady rodziców.
2. Dyrektor szkoły jest obowiązany dokonać oceny pracy nauczyciela w okresie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem terminu określonego w ust. 1.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczyciela, trybu postępowania odwoławczego oraz składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego:
§ 3. 1. Oceny pracy nauczyciela dokonuje się w okresie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia złożenia wniosku, o którym mowa w art. 6a Karty Nauczyciela, z tym że ocena może być dokonana nie wcześniej niż po upływie roku od oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu.
2. Do okresu, o którym mowa w ust. 1, nie wlicza się okresów usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela trwającej dłużej niż miesiąc i okresów ferii wynikających z przepisów w sprawie organizacji roku szkolnego.
Oceny pracy dokonuje się za okres od ostatniej oceny pracy do dnia wydania kolejnej, pod warunkiem, że nauczyciel był przez cały ten okres zatrudniony w danej szkole oraz, że okres ten nie był krótszy niż rok. Na karcie oceny pracy wpisuje się datę ostatniej oceny.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zakres czynności nauczyciela bibliotek szkolnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi przysługuje prawo do urlopu zdrowotnego, jeśli pracuje w obecnej szkole 4 lata (ogólny staż - ponad 7, a pozostałe warunki sa spełnione)? Czy jest wyrok SN , że nauczyciel musi przepracować 7 lat w jednej szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy zatrudnienia nauczyciela mianowanego, który pracował w okresie od 4 września 2017 roku do dnia 31 sierpnia 2018 roku(w wymiarze 10/18) i od 1 września 2018 do 31 sierpnia 2019 w wymiarze 13/18). W tym roku byłaby to trzecia umowa na 10/18 etatu. Zaproponowałam zawarcie jej w okresie od 2 września 2019 do 26 czerwca 2020 roku w wymiarze 10/18. Nauczycielka nie wyraża zgody. Domaga się zatrudnienia na stałe. Sytuacja w szkole jest taka, że w przyszłym roku szkolnym (2020/2021) będę mogła zaproponować jej 7/18, natomiast w kolejnym roku ze względu na pusty rocznik będzie to tylko 6/18. Czy warunki organizacji nauczania w tym przypadku pozwalają na zatrudnienie na czas określony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Art. 22 ust.3 ustawy KN mówi, że do nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, który w żadnej z tych szkół nie jest zatrudniony w wymiarze 1/2 etatu nie ma zastosowania art. 91 b ust.1. Proszę o informację czy nauczyciel religii zatrudniony w 2 szkołach , w jednej 6/18 e, a w drugiej 3/18 etatu powinien otrzymać dodatek wiejski? Wyjaśnienie zamieszczone w portalu wyklucza to prawo. Ja mam wątpliwości.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile godzin nauczyciela wspomagającego przydzielamy na jednego ucznia z zaburzeniami ze spektrum autyzmu? Czy Ci uczniowie którzy mają autyzm i uczą się indywidualnie (nauczanie indywidualne) poza szkołą muszą mieć przydzielonego nauczyciela wspomagającego (ile godzin)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe