Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Sprzątaczka jest zatrudniona w szkole na czas określony od 1.10.2017 r. do 31.08.2018 r. Pracownica chce rozwiązać umowę za wypowiedzeniem z dniem 31.03.2018 r. Jaki okres wypowiedzenia będzie ją obowiązywać 2 tygodnie, czy 1 miesiąc? A gdyby wypowiedziała umowę z dniem 24.03.2018 r. To jaki okres wypowiedzenia by ją obejmował?
Jeżeli pracownica chce rozwiązać umowę z dniem 31.03.2018 r. lub późniejszym, to obowiązuje ją 1-miesięczny okres wypowiedzenia (okres zatrudnienia w dniu 31.03.2018 r. wyniesie 6 miesięcy - art. 36 § 1 pkt. 2 kodeksu pracy).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy szkołą niepubliczną i zatrudniamy na podstawie kodeksu pracy. Mamy Panią, która sprząta w szkole na podstawie umowy zlecenia.W związku z zaistniałą sytuacją oraz faktem, że nasza szkoła została przeznaczona na lokal dla osób przebywających na kwarantannie, Pani ta nie może wykonywać swoich obowiązków.Czy w takiej sytuacji, aby Pani ta nie została bez środków do życia, dobrym rozwiązaniem byłoby zawarcie z tą Panią aneksu do umowy zlecenia, na mocy którego ustalone zostałoby wynagrodzenie za gotowość do pracy? Pani ta ma wynagrodzenie określone stawką godzinową na maksymalnie 90 godzin pracy w miesiącu, w związku z tym nie może skorzystać ze świadczenia postojowego płatnego przez zus.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam nauczycielkę , która po urlopie macierzyńskim wraca do pracy. Jest nauczycielem kontraktowym, zatrudnionym w pełnym wymiarze godzin na czas nieokreślony. Mam dla niej cały etat, natomiast nauczycielka chciałaby wrócić tylko na pół etatu. Proszę o pomoc. Czy muszę zaakceptować te 1/2 etatu skoro mam cały (nie chciałabym go dzielić na dwa po pół). Czy rozwiązujemy umowę na cały etat i zawieramy na pół?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel kontraktowy możne być zatrudniony na czas określony jeśli nie jest to zatrudnienie na zastępstwo - jak uzasadnić zatrudnienie na czas określony? Pozdrawiam
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba posiadająca licencjat kierunek politologia oraz kurs pedagogiczny może uczyć wiedzy o Społeczeństwie w szkole zawodowej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 września 2018 r. przyjmę nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania z innej szkoły za porozumieniem stron. Jakie dokumenty muszę mieć i co powinien przekazać mi dyrektor tamtej szkoły? Jaka jest rola OP i czy dyrektor tamtej szkoły ma wystawić świadectwo pracy?Proszę o szczegółową informację dotyczącą przeniesienia nauczyciela za porozumieniem stron.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe