Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uczeń 5-letniego technikum nie uzyskał pozytywnej oceny z dwóch przedmiotów na koniec roku szkolnego. W sierpniu miał przystąpić do egzaminów poprawkowych, ale zgłosił się tylko na pierwszy, z którego otrzymał stopień niedostateczny. 1. Co należy wpisać do arkusza ocen w wierszu "informacja o egzaminie poprawkowym" w przypadku drugiego przedmiotu, na którym się nie pojawił? 2. Co należy wpisać do arkusza ocen w wierszu "data uchwały rady pedagogicznej"? 3.Czy to ma być wpis: Egzamin poprawkowy z .... – uczeń nie zgłosił się? 4. Czy jako datę można przyjąć sierpniową datę zebrania rady pedagogicznej tj. 31 sierpnia ?
Arkusz ocen ucznia technikum 5-letniego wypełnia się zgodnie z zapisami § 19, § 23, § 25, § 32 oraz wzorem (przy wypełnianiu pismem ręcznym) nr 39 o symbolu MEiN-I/39/2 lub wzorem (przy wypełnianiu w postaci elektronicznej) nr 50 o symbolu MEiN-I/50/2 w rozporządzeniu MEiN z 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz. U. z 2023 r. poz. 1120 ze zm.)
1. Co należy wpisać do arkusza ocen w wierszu "informacja o egzaminie poprawkowym" w przypadku drugiego przedmiotu, na którym się nie pojawił? Proponuję wpisać datę egzaminu i „uczeń nie przystąpił”
2. Co należy wpisać do arkusza ocen w wierszu "data uchwały rady pedagogicznej"? Zapis dotyczy sformułowania „niepromowany” – zatem wpisać datę, kiedy swoją uchwałą rada pedagogiczna nie promowała ucznia.
3.Czy to ma być wpis: Egzamin poprawkowy z .... – uczeń nie zgłosił się? Proponuję wpisać datę egzaminu i „uczeń nie przystąpił”
4. Czy jako datę można przyjąć sierpniową datę zebrania rady pedagogicznej tj. 31 sierpnia ? Jeżeli rada pedagogiczna podjęła uchwałę o niepromowaniu wymienionego ucznia 31.08 to należy wpisać tą datę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w szkole podstawowej, w której jest oddział przedszkolny powinno sie prowadzić oddzielną księgię ewidencji dzieci dla oddziału przedszkolnego i oddzielą księgę ewidencji dzieci dla szkoły podstawowej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaka musi być minimalna liczba dzieci w klasie w roku szkolnym 2017/2018, która obliguje organ prowadzący do konieczności utworzenia klasy? Czy organ musi zgodzić się na utworzenie klasy jednoosobowej!? Czy dopuszczalne jest łączenie klas ze starą i nową podstawą programową w szkole podstawowej, np. klasy 4 z 5?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Do liceum niepublicznego (o uprawnieniach szkoły publicznej) została przyjęta do klasy czwartej tj. ostatniej Ukrainka (status uchodźca).Wg tzw. siatki godzin część (a właściwie większość) przedmiotów została ukończona w poprzednich klasach. Czy uczennica powinna przejść egzaminy klasyfikacyjne z przedmiotów których cykl nauczania został ukończony? Czy można wystawić świadectwo ukończenia szkoły bez tych przedmiotów a jedynie z tymi które realizowała w klasie czwartej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jestem wicedyrektorem ds. dydaktycznych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Posiadam umowę o pracę na stanowisku nauczyciela- z mianowania. W dodatku do umowy mam wyznaczoną wysokość urlopu w ilości 56 dni.
Czy taka ilość urlopu mi przysługuje?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy można przydzielić edukację muzyczną, plastyczną, informatyczną i w-f innemu nauczycielowi niż wychowawca klasy? Nauczyciel posiada kwalifikacje do nauczania w edukacji wczesnoszkolnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe