Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uczeń posiadający orzeczenie niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym chce od września kształcić się w szkole branżowej pierwszego stopnia. Bardzo zależy tez jego rodzicom, żeby nigdzie nie dojeżdżał, tylko pozostał w tej samej miejscowości. Czy uczeń może uczęszczać do tego typu szkoły?
Niestety uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym NIE MOŻE uczęszczać do trzyletniej szkoły branżowej I stopnia. Z dniem 1 września 2017 r. trzyletnia szkoła branżowa I stopnia (zastępująca szkołę zawodową) adresowana jest do młodzieży z normą intelektualną, a specjalna szkoła branżowa I stopnia do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim. Dla wspomnianego ucznia dostępna jest wyłącznie 3-letnia szkoła specjalna przysposabiająca do zawodu. Zgodnie z zapisem art. 47 ust. 1 pkt 3 i ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) oraz z par. 1 ust i załącznikiem nr 9 Rozporządzenia MEN z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania (Dz. U. z 31 marca 2017 r. poz. 703).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w świetle obecnie obowiązujących przepisów dyrektor tylko przedstawia propozycje nagród dyrektora szkoły czy rada pedagogiczna opiniuje? W głosowaniu? I czy jawnym czy tajnym?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel który ukończył policealne studium zawodowe kulturalno-oświatowe i bibliotekarstwo w Opolu i bibliotekoznawstwo i uzyskał tytuł bibliotekarza oraz jest magistrem filologii polskiej, był zatrudniony przez mianowanie jako nauczyciel bibliotekarz i nauczyciel polonista w dniu wejścia w życie rozporządzenia z 12 marca 2009 w sprawie kwalifikacji nauczycieli ma kwalifikacje do pracy jako nauczyciel bibliotekarz w gimnazjum? Czy można zastosować tu $ 27 rozporządzenia?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli realizujemy modułowe nauczanie, na które składa się kilka przedmiotów, to jak je wpisywać do dziennika - tylko nazwę modułu, czy każdy przedmiot osobno i na końcu ocenę zbiorową?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany, zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy chce wrócić do pracy po dłuższej nieobecności (8 lat przebywał na urlopach: macierzyńskim, wychowawczym, bezpłatnym). Obecnie mogę nauczycielowi zapewnić pół etatu zgodnie z kwalifikacjami. W jaki sposób mam postąpić?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń niepełnosprawny intelektualnie w stopniu umiarkowanym lub znacznym może być niepromowany? Czy można mu tylko przedłużać etap edukacyjny zgodnie z obowiązującymi przepisami?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe