Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uprzejmie proszę o wykładnię prawną dotyczącą terminu wydania oceny cząstkowej za okres odbytego stażu. Nauczycielka przedszkola przeniesiona do przedszkola w sąsiedniej gminie od dnia 1 marca 2016 r. W jakim terminie dyrektor wydaje cząstkową ocenę, czy w dniu ustania stosunku pracy, czy też ma 21 dni od dnia złożenia sprawozdania?
Wydanie cząstkowej oceny dotyczy tylko nauczyciela kontraktowego lub mianowanego (art. 9f ust. 2 KN). Warunkiem kontynuowania stażu w nowym miejscu pracy jest uzyskanie pozytywnej oceny dorobku zawodowego w poprzedniej placówce. Ponieważ KN w takim przypadku nie określa żadnego szczególnego terminu, wydanie oceny następuje na zasadach ogólnych: nauczyciel składa dyrektorowi sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego; opiekun stażu przedstawia dyrektorowi projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu w terminie 14 dni od dnia zakończenia stażu przez nauczyciela; dyrektor ustala ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia ww. sprawozdania (§ 4 ust. 4, § 5 rozporządzenia MEN z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Dz. U. z 2013 r., poz. 393 i art. 9c ust. 6 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka jest zatrudniona:
- I umowa na czas określony: 1 września 2017 r. do 3 sierpnia 2018 r.
- II umowa na czas nieokreślony: 1 września 2018 r. do chwili obecnej.
Nauczycielka korzystała z urlopu macierzyńskiego od dnia 26 października 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r. Jej staż pracy na dzień 31 sierpnia 2023 r. będzie wynosił 5 lat 10 miesięcy i 8 dni. Stopień nauczyciela kontraktowego uzyskała 29 października 2019 r. Kiedy uzyska ona stopień nauczyciela mianowanego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź - Czy w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, która przewiduje dwa stopnie awansu zawodowego: nauczyciela mianowanego oraz nauczyciela dyplomowanego z dn. 1 września 2022 r. mentorem nauczyciela początkującego może być nauczyciel mianowany, pełniący funkcję kierowniczą?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pracuje w przedszkolu niepublicznym. Ubiega się o stopień awansu zawodowego, nauczyciel mianowany. Organ prowadzący i dyrektor przedszkola to ta sama osoba. Kto wchodzi w skład komisji egzaminacyjnej?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o wskazanie procedury przeprowadzenia egzaminu kwalifikacyjnego dla nauczyciela ubiegającego się o stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w przypadku szkoły niepublicznej, w której organem prowadzącym jest stowarzyszenie prowadzone przez rodziców.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy nauczyciela, który rok temu rozpoczął staż na n-la dyplomowanego jako biolog przy pełnym etacie z uzupełnieniem nauczania j. angielskiego - w gimnazjum. Obecnie w planowanym arkuszu nie ma etatu pełnego - zostaje 6 godzin biologii i do pół etatu wymaganego by kontynuować staż można jedynie dodać godziny pracy świetlicy - czy będzie to zgodne z prawem, by n-el mógł kontynuować staż?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe