Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W październiku 2019 uczeń klasy 3 szkoły podstawowej wyjeżdża za granicę na okres 7-8 miesięcy (cel operacja oraz rehabilitacja). W trakcie pobytu nie będzie realizował obowiązku szkolnego. Jakie procedury obowiązują w takim przypadku? Jakie dokumenty powinien przedstawić rodzic (np. informacja ze szpitala o przyjęciu na leczenie na dany okres).
Rodzic ma obowiązek usprawiedliwienia nieobecności ucznia na zasadach określonych w statucie danej szkoły podstawowej – art. 99 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. Czyli obowiązek przedstawienia zaświadczenia o przyjęciu do szpitala na dany okres lub innego dokumentu spoczywa na rodzicu, jeśli tak stanowi statut, który może również uznawać za wystarczające złożenie oświadczenia rodzica.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy rodzice mają prawo regularnej odmowy udziału w ogólnoklasowych konsultacjach z wychowawcą, jeśli ich termin i godzina zostały podane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem (całoroczny plan konsultacji podany na początku roku szkolnego)? Na takich konsultacjach omawiane są sprawy dotyczące całej klasy, np. zapoznanie rodziców z dokumentami szkoły, wymaganiami edukacyjnymi z poszczególnych przedmiotów, ustalanie spraw organizacyjnych dot. np. wspólnej wycieczki, itp. Są to sprawy czasochłonne, stąd omawiane przez wychowawcę jednorazowo na forum całej klasy. Rodzic odmawiający przybycia na takie konsultacje, swoim postępowaniem wymusza na nauczycielu poświęcenie mu każdorazowo takiego samego czasu, tyle że na konsultację indywidualną, aby wychowawca mógł wywiązać się ze spoczywającego na nim obowiązku np. zapoznania rodzica z dokumentacją szkolną. Czy w sytuacji braku porozumienia szkoły i rodzica w tej kwestii, szkoła ma jakąkolwiek możliwość złożenia formalnej skargi na takie postępowanie rodzica? Jeśli tak, to do jakiej instytucji i w jakiej formie?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy po połączeniu się w Zespół 1.09, dwóch placówek wychowania pozaszkolnego należy zmienić regulaminy np, regulamin wynagradzania pracowników niebędących nauczycielami, regulamin ZFŚS i do kiedy należy je zmienić?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Regulamin dyżurów nauczycieli podczas przerw
- Na jakich zasadach uczeń pełnoletni może sam usprawiedliwić swoje nieobecności w szkole?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- W związku z wejściem nowego rozporządzenia z dnia 29 maja 2018 dotyczącego kryteriów oceniania nauczycieli mam do Państwa pytanie:
Jestem nauczycielem w placówce wychowania pozaszkolnego - szkolnym Schronisku Młodzieżowym, pełnię funkcję kierownika filii schroniska (jednocześnie pracownika recepcji) jak również pełnię nadzór pedagogiczny nad placówką (dyrektor placówki nie jest nauczycielem). Nie mam funkcji vicedyrektora. Jestem nauczycielem dyplomowanym. W naszej placówce są zatrudnieni nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia pozalekcyjne.
Będę tworzyła regulamin określający wskaźniki oceny pracy nauczyciela, o ile można takie stworzyć dla moich nauczycieli to jakie kryteria przyjąć dla mojego stanowiska? (łączącego wiele funkcji)
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe