Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W roku 2006 Zespołowi szkół zostało nadane imię Jana Pawła II. Czy w związku z tym szkoły wchodzące w zespół mogą nosić imię Jana Pawła II.
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, szkole nadaje imię organ prowadzący na wniosek rady szkoły lub wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
Obecnie zespołom szkół nie można nadawać imienia. Te zespoły jednak, które posiadały imię przed dniem wejścia w życie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 9 lutego 2007 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, zachowują swoje imiona:
§ 2. Zespoły szkół publicznych, którym przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zostały nadane imiona, zachowują te imiona.
Nie ma przeszkód, aby szkoły wchodzące w skład zespołu, który posiada imię nosiły takie samo imię. Nie dzieje się to jednak automatycznie. Każdej ze szkół należy nadać imię zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy ocenę pracy nauczyciela należy zrobić wszystkim w ciągu roku ? Jak jest ze stażystą skoro dopiero rozpoczął pracę? Zrobić wszystkim na koniec roku to jest ogrom pracy.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile godzin rewalidacji należy prowadzić dla dziecka, jeżeli jest ona wskazana w orzeczeniu o kształceniu specjalnym? Czy czas zajęć jest różny w zależności od wieku dziecka (3–6 lat)? Czy dokumentacja zajęć rewalidacyjnych w przedszkolu może być prowadzona w dzienniku z zajęciami terapeutycznymi z kształcenia specjalnego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Od której klasy wprowadza się Wychowanie do życia w rodzinie i ile godzin. Co jeśli nie ma nauczyciela z takim przygotowaniem i nie ma chętnych nauczycieli?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W szkole podstawowej funkcjonuje oddział przedszkolny 6-latków i oddział 5,4,3- latków. Jak powinien wyglądać zapis w statucie dotyczący oddziałów oraz jak powinni korzystać z urlopów wypoczynkowych nauczyciele? Czy jest to dla nauczyciela placówka feryjna czy nie?
Proszę o podstawę prawną.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń został przyjęty do szkoły do klasy 6 i założono mu arkusz MEN-I/44/1 w formie elektronicznej, po pierwszym półroczu został zdiagnozowany i realizuje IPET, a nie ma zapisu tej informacji na pierwszej stronie arkusza . Czy można zrobić dopisek ręcznie na arkuszu generowanym z dziennika elektronicznego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe