Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W szkole jest dwóch wicedyrektorów. Kto decyduje o tym, który z nich zastępuje nieobecnego dyrektora "w pełnym zakresie obowiązków"? [art. 68 ust. 9 - prawo oświatowe]Czy potrzebne jest dodatkowe upoważnienie dla jednego z nich (od kogo)? Nieobecność trwa od grudnia 2017 roku i potrwa do końca roku szkolnego. Jaką pieczątką powinien się posługiwać 'wicedyrektor" czy z "upoważnienia dyrektora"?
Podczas nieobecności dyrektora w szkole, zastępuje go wicedyrektor. Za zgodą organu prowadzącego, w szkole mogą być utworzone dodatkowe stanowiska wicedyrektorów lub inne stanowiska kierownicze.
O tym, kto w pierwszej kolejności zastępuje dyrektora, decyduje zatem przydział poszczególnych stanowisk wicedyrektorów - zapis w statucie, regulaminie pracy, zakres obowiązków. Wicedyrektor, również w przypadku zastępowania dyrektora podczas jego nieobecności, używa własnej pieczątki, co wynika wprost z art. 38 ust. 9 ustawy - Prawo oświatowe (w przypadku nieobecności dyrektora szkoły zastępuje go wicedyrektor). Nie jest to zatem zastępowanie z upoważnienia dyrektora, lecz w ramach swoich ustawowych kompetencji.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, proszę o wzór umowy o pracę na podstawie mianowania. Dziękuję.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź, czy: 1) nauczyciel zatrudniony w szkole w oddziale przedszkolnym w dniu 22.12.2017 r. otrzymała zgodę od dyrektora szkoły na urlop płatny dla poratowania zdrowia (zgodnie z przepisami obowiązującymi do 31.12.2017 r.) w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r., 2) Nauczyciel zatrudniony w szkole na 18/18 w okresie od 01.09.2017 r. do 31.08.2018 r. przebywa na płatnym urlopie dla poratowania zdrowia. Czy w w/w pkt. 1, 2 nauczyciele mają prawo do urlopu wypoczynkowego lub uzupełniającego za okres przebywania na płatnym urlopie dla poratowania zdrowia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od 01.09.2012 r. będzie miała 12 godzin w szkole macierzystej, a 6 godzin chce uzupełnić w innej szkole w tej samej gminie. Jest nauczycielem mianowanym zatrudnionym obecnie w pełnym wymiarze w jednej szkole. Jak dokonać tych zmian formalnie, jesli miałoby to być na stałe, a jak w przypadku uzupełnienia na jeden rok?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel placówki feryjnej – szkoły z dniem 30 czerwca br. przechodzi na roczny urlop dla poratowania zdrowia. Czy po powrocie przysługuje mu zaległy urlop wakacyjny do wykorzystania?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie odnośnie osoby, która ma zostać zatrudniona na zastępstwo jako sekretarz szkoły. Czy na zastępstwie staż pracy (wg rozporządzenia 5 lat) musi być taki sam? Czy osoba z 6-miesięcznym okresem stażu pracy może zostać zatrudniona jako sekretarz szkoły na zastępstwo? Jeśli tak to czy jej wynagrodzenie musi wynosić minimalnie 4000 zł? Czy może być mniejsze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe