Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z nowym prawem oświatowym proszę o informację: 1) jakie zmiany należy nanieść w statucie szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi, 2) obowiązujące samorząd i szkołę terminy wprowadzania zmian.
Rada gminy jest zobowiązana do podjęcia uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, w tym określenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę, a także granice obwodów publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez gminę, a także przez inne organy, na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. (art. 206 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60). Po zasięgnięciu wymaganych opinii kuratora oświaty i związku zawodowego w trybie art. 208 i art. 209 PWuPO, do dnia 31 marca 2017 r. rada gminy powinna podjąć ostateczną uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. W uchwale należy zamieścić także akty założycielskie samorządowych szkół, zgodnie z art. 210 ust. 1 i ust. 4 PWuPO. Do dnia 30 listopada 2017 r. rada gminy powinna w drodze uchwały stwierdzić przekształcenie szkoły sześcioletniej w ośmioletnią szkołę podstawową.
Zmiany statutu są w głównej mierze uzależnione od dotychczasowej treści statutu. Muszą być zgodne z aktem założycielskim określonym w uchwale rady gminy oraz przewidywać ośmioletnie kształcenie. Pozostałą treść należy zweryfikować z art. 98 ustawy z dnia 14 grudnia – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59 – dalej u.p.o. Dotychczasowy statut zachowuje moc do dnia wejścia w życie statutów wydanych na podstawie PO, nie dłużej jednak niż do dnia 30 listopada 2017 r. (art. 322 PWuPO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Rodzice dziecka ur. w 2010 r. wracający z zagranicy zwrócili się z prośbą o zapisanie dziecka do szkoły podstawowej. Obecnie uczęszcza do 3 klasy szkoły angielskiej i 2 polskiej sobotniej szkoły. Do której klasy powinien być zapisany? Znam treść rozporządzenia dot. powracających z zagranicy, ale niepokoi mnie wiek ucznia.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Pismo w sprawie powołania wicedyrektora.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Osoba posiada dyplom inżyniera na kierunku „Informatyka” w specjalności „sieci komputerowe i teleinformatyka”. Z suplementu do dyplomu wynika, że w pierwszym semestrze pierwszego roku studiów realizowany był przedmiot „Podstawy elektrotechniki i elektroniki” w ilości godzin 8 (wykład) +16 (laboratorium).
Czy ww. osoba posiada kwalifikacje do prowadzenia następujących zajęć?:
1. Podstawy elektrotechniki – zajęcia teoretyczne w technikum.
2. Elektrotechnika i elektronika – zajęcia teoretyczne w technikum.
3. Podstawy elektrotechniki – zajęcia teoretyczne w szkole branżowej.
4. Elektrotechnika w praktyce – zajęcia praktyczne w szkole branżowej.
5. Elektrotechnika i elektronika – zajęcia teoretyczne w szkole branżowej.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry, czy w szkole z dwoma oddziałami przedszkolnymi i klasami 1-4 szkoły podstawowej zatwierdzamy Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego? Jeśli tak to kto go pisze jeśli nie mamy zatrudnionego doradcy zawodowego.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinien wyglądać zapis w dzienniku zajęć w przedszkolu np. w okresie przerwy świątecznej, w przypadku kiedy nauczyciele są gotowi do pracy, a do przedszkola nie przyjdzie żadne dziecko? Nauczyciel jest na stanowisku pracy i czeka, bo nie wiadomo czy nie pojawi się któreś z dzieci, gdzie powinien zaznaczyć swoją obecność? Czy błędem jest zapis w takim dniu: "brak dzieci, przygotowywanie pomocy dydaktycznych, uzupełnianie dokumentacji przez nauczyciela itp"?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe