Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z "ustawą Kamilka" czy nauczyciele zatrudnieni w szkole przed 15 luty 2024r. z którymi umowa trwa nieustannie muszą dostarczyć zaświadczenie z KRK o niekaralności.Czy dotyczy to nauczyciela z którym po 15 luty zawieramy umowę?
Zgodnie z art. 21 ust. 1 ustawy z 13.05.2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym obowiązki wskazane w treści art. 21 ust. 2-8 występują:
- przed nawiązaniem stosunku pracy,
- przed dopuszczeniem osoby do innej działalności.
W treści art. 21 ust. 3 ustawy pojawił się obowiązek wobec osoby podejmującej zatrudnienie lub działalność z dziećmi do przedłożenia pracodawcy informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV ustawy z dnia 6.06.1997 r. Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 k.k. oraz w ustawie z 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.
Dyspozycja art. 21 ust. 3 ustawy odwołuje się do art. 21 ust. 1 ustawy, który w odniesieniu do pracownika wyraźnie zakreśla aktualizację obowiązku "przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy". Co oznacza, że obowiązek ten nie aktualizuje się wobec nauczycieli i innych pracowników zatrudnionych w szkole w dacie wejścia w życie ww. nowelizacji, tj. przed dniem 15.02.2024 r.
Obowiązek ten aktualizuje się tylko w przypadku kolejnego zatrudnienia nauczyciela (lub podjęcia działalności z dziećmi) nawiązanego po 15.02.2024 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Składając dokumenty do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły nie dołączyłem uzasadnienia aktu dyplomowania. Komisja konkursowa nie dopuściła mnie do dalszego etapu postępowania. Czy słuszna była decyzja komisji?
- Jak rozliczyć pracę w sobote i niedzielę nauczyciela? Dzień wolny nie może być udzielony ze względu na organizację pracy szkoły. Nauczyciel wyjeżdż na "zieloną szkołę" z 15 uczniami na dwa tygodnie. Wchodzą w grę 2 soboty i niedziele.
- Od września 2017 r. gimnazjum zostaje włączone do ośmioletniej szkoły podstawowej. Dyrektorowi szkoły gimnazjalnej kończy się kadencja w tym roku szkolnym, czyli 31 sierpnia 2017r. Czy dyrektor Gimnazjum (któremu kończy się kadencja 31 sierpnia 2017 r.) powinien zostać powołany na stanowisko wicedyrektora od 1 września 2017r. w Szkole Podstawowej z wygaszającymi oddziałami gimnazjalnymi?
- Jak rozwiązać sprawę wynagrodzenia dla nauczyciela za 3 dniową wycieczkę klasową,czy wyjazd na " Zieloną szkołę"? Jakie są podstawy prawne do tych uregulowań?
- Czy ograniczenie zatrudnienia może trwać dłużej niż 1 rok szkolny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe