Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z wygaszaniem gimnazjów bardzo proszę o udzielenie informacji, jakie kroki powinno podjąć stowarzyszenie jako organ prowadzący publiczne gimnazjum. Czy potrzebna jest uchwała o zakończeniu działalności szkoły i stosowna informacja do Kuratorium Oświaty? Nadmieniam, że nasze gimnazjum uchwałą Rady Gminy w 2013 r. zostało przekazane do prowadzenia stowarzyszeniu. W trakcie swojej działalności nie zostało przekształcone, ani włączone do innej szkoły. Istnieje do wygaśnięcia jako samodzielna placówka. Jakie są w związku z powyższym powinności dyrektora szkoły? Proszę o wyjaśnienie powyższego problemu.
Gimnazjum wygaśnie z mocy prawa bez podejmowania przez organ decyzji o likwidacji szkoły i w związku z tym nie ma obowiązku zawiadomienia kuratorium oświaty,. Konieczne natomiast będzie przekazanie do kuratorium dokumentacji nauczania w ciągu miesiąca po zakończeniu działalności - art. 127 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60, art. 89 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Stowarzyszenie prowadzi niepubliczny punkt przedszkolny, gmina podjęła uchwałę o utworzeniu publicznego przedszkola. Czy stowarzyszenie może zawiesić funkcjonowanie niepublicznego punktu przedszkolnego? Czy przewidziane są do tego jakieś terminy?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nasza szkoła posiada klasy sportowe z piłki nożnej dla chłopców i koszykówki dla dziewcząt. Mowa jest o klasach IV-VI. Czy istnieje możliwość organizacji takich zajęć w klasach młodszych 1-3? Jeżeli tak to w jakiej formie i kto o tym decyduje?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W internacie Zespołu Szkół funkcjonuje grupa wychowawcza, w skład której wchodzą uczniowie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Grupa liczy 35 osób. W grupie tej jest jeden wychowanek z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Symbol jego niepełnosprawności to: 07-S - choroby układu oddechowego i krążenia, 06-E – epilepsja. Czy w związku z tym przysługuje wychowawcom prowadzącym tę grupę dodatek za pracę w warunkach uciążliwych zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaka musi być minimalna liczba dzieci w klasie w roku szkolnym 2017/2018, która obliguje organ prowadzący do konieczności utworzenia klasy? Czy organ musi zgodzić się na utworzenie klasy jednoosobowej!? Czy dopuszczalne jest łączenie klas ze starą i nową podstawą programową w szkole podstawowej, np. klasy 4 z 5?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W gimnazjum w oddziałach liczących powyżej 30 uczniów dokonuje się podziału na grupy podczas zajęć laboratoryjnych, prowadzenia ćwiczeń. Jakie przedmioty wchodzą w skład powyższego podziału?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe