Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku ze zmianami prawa w zakresie udzielania zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem i możliwości wykorzystania opieki w formie godzinowej (zamiast 2 dni) proszę o informację. Jak rozliczyć "godzinowo" nauczyciela w sytuacji kiedy w planie zajęć w określone dni wypada 2 lub 3 godziny planowe, wybiera dzień kiedy ma np. 2 godziny to czy de facto może skorzystać z 8 dni?
Od dnia 2 stycznia 2016 r. nauczyciel zatrudniony na pełen etat może wykorzystać w danym roku kalendarzowym 2 dni albo 16 godzin opieki nad dzieckiem do 14 lat (art. 188 § 1 KP). Ten drugi sposób korzystania ze zwolnień od pracy oznacza możliwość wybierania opieki przez części dni, aż do wyczerpania przysługującej puli (nawet 16 x 1 godzina lub 8 x 2 godziny). Ponieważ czas pracy nauczyciela obejmuje nie tylko godziny dydaktyczne, ale również inne zadania i czynności, opieka nad dzieckiem jest rozliczana w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy, a nauczyciel wskazuje, czy chce korzystać ze zwolnień od pracy w czasie godzin dydaktycznych, czy w trakcie innych zajęć.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel logopeda dyplomowany zatrudniony na podstawie mianowania na pełny etat 25/25.Od 01.09.2018 ten nauczyciel logopeda będzie miał 0,25 et.(5,5/22) logopedy i 15 godzin 15/20 rewalidacji.Jaki dokument powinnam przygotować dla tej Pani w związku z tą zmianą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W marcu 2023 r. ma odbyć się konkurs na dyrektora szkoły, obecny dyrektor szkoły ma ocenę pracy dokonaną 12 czerwca 2018 r. Czy ta ocena będzie ważna, jeśli konkurs jest planowany w marcu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel szkoły podstawowej prowadzący zajęcia w oddziale przedszkolnym w wymiarze 24/25, doradztwo zawodowe 1/22 oraz 5 godzin rewalidacji. Z jakiego pensum powinien mieć liczoną rewalidację?
- Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadza obowiązek audytu wewnętrznego w zakresie bezpieczeństwa informacji. Proszę o wyjaśnienia w zakresie: czy gimnazjum ma obowiazek przeprowadzania takiego audytu i na czym taki audyt polega. Pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, proszę o wzór pisma z podstawą prawną o udzieleniu nauczycielowi w szkole feryjnej zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy/oraz niepełnym urlopu bezpłatnego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe