Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Według jakich przepisów dokonywano oceny nauczyciela dyplomowanego, który złożył wniosek o ocenę w sierpniu 2018 r., a w jaki sposób nauczyciela, który złożył wniosek po 1 września 2018 r.?
Ocena pracy na podstawie wniosku z sierpnia 2018 r. jest dokonywana na podstawie art. 6a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. w brzmieniu obowiązującym do 31 sierpnia 2018 r. oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 grudnia 2016 r. w sprawie kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczyciela, trybu postępowania odwoławczego oraz składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego, Dz.U. z 2016 r., poz. 2035, co wynika z art. 123 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203 ze zm. Ocena pracy na podstawie wniosku z września 2018 r. lub z późniejszego terminu jest dokonywana na podstawie art. 6a KN w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 września 2018 r. oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli, zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz trybu postępowania odwoławczego, Dz.U. z 2018 r., poz. 1133 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie dotyczące organizacji zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci w szkole podstawowej. Czy pomoc taka może być udzielana podczas np. lekcji edukacji zintegrowanej, a więc zajęć obowiązkowych dla dziecka? Inaczej: czy zajęcia z logopedą lub psychologiem mogą odbywać się podczas, gdy pozostała część klasy ma lekcje obowiązkowe np. z edukacji zintegrowanej? Dziecko wychodząc z klasy nie realizuje podstawy programowej, czy nauczyciel powinien wtedy mieć oddzielne lekcje z tym dzieckiem, aby nadrobić materiał?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący umożliwił uczniom z klas I - III bezpłatną naukę pływania w ramach zajęć nauczania zintegrowanego.Dzieci będą dojeżdżać 3 km na basen. Jaka to forma wyjazdu: wycieczka przedmiotowa? A jeśli tak, to na ile dzieci przypada 1 opiekun i jaka dokumentacja obowiązuje opiekuna?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam, bardzo proszę o podanie wzorów dokumentów: zakres obowiązków, odpowiedzialności i uprawnień dla następujących stanowisk:
pomoc nauczyciela w przedszkolu, nauczyciel katecheta w szkole, nauczyciel wychowania fizycznego, kadrowa i księgowa w zespole szkolno-przedszkolnym, sekretarka (inspektor do spraw kancelaryjnych), sprzątaczka,pomoc kuchenna w przedszkolu,
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy można utworzyć świetlicę po godzinach pracy punktu przedszkolnego? Jako stowarzyszenie prowadzimy punkty przedszkolne - 5 godzinne, rodzice chcą wydłużenia godzin pracy PP, ze względów lokalowych nie może to być 8-godzinny PP (za mało metrów na dziecko). Jakie formalności trzeba przedsięwziąć aby utworzyć taką świetlicę - niepubliczną - finansowaną pewnie przez rodziców. Czy jako stowarzyszenie możemy utworzyć świetlicę?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy na świadectwie gimnazjum pisze się zajęcia wdż?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe