Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam serdecznie :-] Jedna z nauczycielek odchodzi na urlop macierzyński. Jej godziny historii (cztery godziny tygodniowo) przejmuje nauczycielka zatrudniona na czas nieokreślony w wymiarze 14/18, a więc cały drugi semestr będzie miała pełny etat. Jak powinien wyglądać aneks do jej umowy o pracę. Z góry dziękuję za pomoc.
Aneks zwiększający wymiar etatu nauczycielowi w wyniku przyznania godzin w zastępstwie za nieobecnego nauczyciela powinien zawierać (dla bezpieczeństwa dyrektora, jako pracodawcy) zapis, np.:
"Umowę w części dotyczącej wymiaru czasu pracy zmienia się z 14/18 na 1 etat na okres od ............... r. do czasu powrotu do pracy nauczyciela – pani ........................................, nie dłużej niż do ............... r. (data zakończenia urlopu macierzyńskiego)."
Ewentualnie, jeżeli wiemy, że nauczycielka nie wróci do końca roku szkolnego, to możemy wpisać datę zakończenia zajęć - 30.06.2012 r.:
"Umowę w części dotyczącej wymiaru czasu pracy zmienia się z 14/18 na 1 etat na okres od ............... r. do ....................... r. (data zakończenia zajęć), w związku z udzieleniem urlopu macierzyńskiego nauczycielce – pani .........................................
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z likwidacją gimnazjum i łączeniem klasy IV i V będę zmuszona ograniczyć wymiar czasu pracy nauczyciela matematyki do połowy etatu. Do kiedy powinnam wręczyć stosowne dokumenty i co w sytuacji gdy nauczyciel nie wyrazi zgody na ograniczenie zatrudnienia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły ma obowiązek informowania działających na terenie szkoły związków zawodowych o zamiarze rozwiązania umowy z pracownikiem niepedagogicznym zatrudnionym na czas nieokreślony z powodu likwidacji stanowiska z 3 miesięcznym wypowiedzeniem i odprawą pieniężną. Pracownik do dzisiaj nie wystąpił do związków o reprezentowanie interesów w indywidualnych sprawach z zakresu prawa pracy. Czy może wystąpić do związków w dniu otrzymania wypowiedzenia i co się z tym wiąże?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany jest zatrudniony na 17/18- umowa o pracę na czas nieokreślony. Od połowy września "zwolniła się" jedna godzina, ale tylko do końca roku szkolnego. Czy jest obowiązek zmienienia mu formy zatrudnienia poprzez mianowanie?
- Nauczyciel Nauczania Wczesnoszkolnego chce się zwolnić z pracy, napisał wypowiedzenie za porozumieniem stron w dniu 01.02.2017 roku (dyrektor wyraził zgodę na zwolnienie). Wypowiedzenie musi obejmować trzy miesiące więc nauczyciel pracowałby do końca kwietnia 2017 roku. W dniu 06.02.2017 roku przyniósł zwolnienie lekarskie od dnia 06.02.2017 do dnia
17.02.2017 roku. Czy o te dni zwolnienia przedłuża się nauczyciela okres wypowiedzenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik otrzymał decyzję ZUS odmawiającą prawa do świadczenia rehabilitacyjnego po długotrwałej chorobie. Lekarz Orzecznik ustalił, że pracownik jest niezdolny do pracy, brak jest okoliczności uzasadniających ustalenie uprawnienia do świadczenia i pracownik jest całkowicie niezdolny do pracy do lutego 2018 r. Pracownik wystąpił o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Czy w takim przypadku należy rozwiązać z nim umowę o pracę czy też może pozostać zatrudniony jednocześnie pobierając rentę? Co jest korzystniejsze dla pracownika, a co dla pracodawcy? Czy jest to jednoznacznie określone jak pracodawca ma postąpić gdy pracownik przechodzi na czasową rentę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe