Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam, uczennica w liceum ma przyznane nauczanie indywidualne ze względu na przewlekłą chorobę. Niestety notorycznie odwołuje zajęcia, które wg planu powinny się odbywać. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy nauczyciele mają umawiać się na inne terminy, aby odpracować te zajęcia, czy wpisują nieobecność do dziennika zajęć?
Możliwości są dwie:
Po pierwsze, nauczyciele mogą umawiać się na inne terminy. Nauczanie indywidualne jest specyficzną formą nauczania, z reguły z powodu choroby ucznia. Należy się więc liczyć z tym, że zajęcia nie będą się odbywać regularnie. Dla dobra ucznia powinno się tak je organizować, aby zrealizować treści odstawy programowej dostosowane do potrzeb i możliwości psychofizycznych ucznia i umożliwić mu promocję do następnej klasy czy też ukończenie szkoły. Takie działanie szkoły będzie "usprawiedliwieniem" na ewentualne zarzuty, w przypadku nieklasyfikowania lub niepromowania uczennicy.
Jeżeli jednak nie ma możliwości zrealizowania przesuniętych na inny dzień zajęć, bo uczennica znowu je odwołała, nie ma przeszkód, aby wpisać jej nieobecność, a w konsekwencji nie klasyfikować jej na koniec roku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy przedłużając I etap edukacyjny dla ucznia z orzeczeniem zgodnie z rozporządzeniem mogę to zrobić w każdym momencie jednak nie później niż do końca lutego w klasie III?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel w przedszkolu (placówka nieferyjna) planując urlop powinien trzymać się przyjętej zasady, aby planować go w terminach np. ferii zimowych, świątecznych, wakacji czy może zaplanować urlop np. w maju?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o rozwianie wątpliwości dotyczącą problemu "Czy nl. przed poprawką zobowiązany jest dać zakres wymagań na każdą oceną w czerwcu."
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam serdecznie. Proszę odpowiedzieć mi na pytanie: czy dyrektor szkoły planując doskonalenie zawodowe nauczycieli i zbierając od nich potrzeby szkoleń, musi te potrzeby w formie papierowej przechowywać przez kilka lat? Jeżeli tak to przez ile ?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczniowi, który ma orzeczenie o potrzebie nauczania indywidualnego i orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego należy na świadectwie napisać adnotację: uczeń realizował program dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb na podstawie orzeczenia... wydanego przez zespół......"
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe