Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Z dniem 1 września b.r. chcę podpisać umowę o pracę z nauczycielką, której zatrudnienie będzie w Zespole Placówek Oświatowych. Osoba ta otrzymała następujące godziny w przydziale: 12,5/25 jako nauczyciel wspomagający w przedszkolu i 10/18 godzin rewalidacyjno - wychowawczych w oddziale gimnazjalnym (etat uśredniony). Pytanie brzmi: czy wypisując rodzaj umówionej pracy na umowie nie będzie błędem jak napiszę tylko nauczyciel? a nie nauczyciel 10/18 oraz nauczyciel wspomagający 12,5/25?, czy powinnam na umowie wyszczególnić z czego wynika etat uśredniony, i że godziny są w oddziale gimnazjalnym i przedszkolu? Nadmieniam, iż informację tę mam w arkuszu organizacyjnym szkoły.
W umowie o pracę można określić wymiar etatu jako pełny wymiar zajęć oraz dwa zajmowane stanowiska: nauczyciel przedszkola oraz nauczyciel gimnazjum (art. 42 ust. 3 lp. 1 i art. 233 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60). W poszczególnych latach szkolnych dyrektor zespołu będzie mógł w ramach tak sformułowanej umowy przydzielać nauczycielowi godziny tylko w przedszkolu, tylko w gimnazjum, albo jednocześnie w obydwu placówkach w wymiarze na każdym stanowisku wynikającym z aktualnych potrzeb, co w tym ostatnim przypadku będzie się wiązało z ustaleniem pensum łączonego (art. 42 ust. 7 pkt 3 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy emerytowanemu nauczycielowi w ramach ZFŚS powinno być przyznane dofinansowanie do wypoczynku i na jakiej podstawie? Świadczenia urlopowe dla nauczycieli wypłacane są zgodnie z odrębnym rozp., pracownikom czynnym niepedagogicznym na podstawie wniosku o urlop wypoczynkowy trwającego nie krócej niż 2 tygodnie, a na jakiej podstawie nauczycielom- emerytom jeżeli jest to możliwe, ponieważ nasz regulamin nie przewiduje innych możliwości niż powyższe?
- Proszę o informację jak rozliczyć w 2016r. 2 dni opieki nad dzieckiem do lat 14 dla nauczyciela, jeżeli zdeklaruje się na korzystanie ze zwolnienia w wymiarze godzinowym i ma zajęcia w poniedziałek 2 godziny, wtorek 4 godziny, środę 6 godzin, czwartek 5 godzin, piątek 3 godziny, razem 20 godzin i poprosi o 2 x 2 godziny w poniedziałki razem 4 to ile godzin mu zostanie do wykorzystania? Albo poprosi o 2 godziny w poniedziałek i 2 godziny we wtorek razem 4 godziny to ile mu zostanie do wykorzystania godzin i czy we wtorek przychodzi na 2 godziny do pracy? Czy mają Państwo gotowy druk wniosku o opiekę nad dzieckiem oraz druku deklaracji w jakiej formie będzie pracownik korzystał z tej opieki? Proszę o podanie od kiedy i do kiedy daty jak układać i w jakiej formie arkusze ocen w szkole podstawowej?
- Nauczycielka jest w ciąży i od 1 września 2022 r. do końca ciąży będzie przebywać na zwolnieniu lekarskim, a następnie na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim co w sumie daje 1,5 roku. W jaki sposób zatrudnić nauczyciela na zastępstwo? Nadmieniam, że zwolnienia lekarskie będą wpływać prawdopodobnie co miesiąc. Proszę o wyjaśnienie i wzór umowy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy kierownik gospodarczy zatrudniony w szkole może prowadzić działalność gospodarczą?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W roku 2010 powołano z dniem 1 września szkołę specjalną. Organ prowadzący powiadomił nauczycieli, że przez 2 lata będzie istniał w zatrudnianiu nauczycieli tzw. okres przejściowy, czyli wszyscy nauczyciele będą zatrudnieni na czas określony. Nauczyciel był zatrudniony w roku szkolnym 2010/11 i 2011/12 na czas określony. Nauczyciele przed podpisaniem tych umów poinformowani zostali na radzie pedagogicznej o specyficznej formie zatrudniania. Po 2 latach pracy z tym nauczycielem nie przedłużono, podpisano umowy na czas nieokreślony. Jakie sankcje prawne mogą być wystosowane w stosunku do dyrektora (organu prowadzącego)
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe