Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Z dniem 30.11.2016 r. na wniosek Pani sprzątaczki rozwiązaliśmy umowę w związku z przejściem na rentę inwalidzką z tytułu niezdolności do pracy. Rentę tą ma Pani przyznaną do 18.05.2018 r. Moje pytanie dotyczy o rożne formy świadczenia dla tej Pani z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz do kiedy ma prawo korzystania z w/w świadczeń?
Przepisy ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych stanowią, że osobami uprawnionymi do korzystania z funduszu są m.in. emeryci i renciści - byli pracownicy. W przypadku renty okresowej, po upływie czasu, na który została przyznana (i nie przedłużona) były pracownik traci status rencisty. Nie chodzi tu o pobieranie renty, lecz o samo prawo do niej. W okresie, na który została przyznana renta (do 18.05.2018 r.) byłej pracownicy przysługują świadczenia określone w regulaminie obowiązującym w zakładzie pracy.
Jeżeli pracownica nie uzyska prawa do kolejnej renty (lub emerytury) straci również prawo do korzystania z funduszu, chyba że pracodawca w regulaminie przyznał prawo do świadczeń również osobom, które utraciły prawo do renty.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel pracuje w placówce nieferyjnej. W lutym odchodzi na emeryturę. Jak należy policzyć urlop wypoczynkowy: od września 2022 do lutego 2023 r., czy od stycznia 2022 r. do grudnia 2022 r. i potem od stycznia 2023 do lutego 2023 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry.
Czy jeśli obejrzę jakąś e-konferencje u Państwa na portalu czy jest możliwość zdobycia certyfikatu - pragnę podkreślić że wcześniej była taka możliwość po rozwiązaniu wcześniejszego testu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w szkole macierzystej do wynagrodzenia ma doliczony dodatek stażowy odpowiednio do liczby przepracowanych lat. Czy jeżeli jest zatrudniony w jeszcze jednej szkole to do wynagrodzenia dolicza się dodatek stażowy? Jeśli tak, to w jakiej wysokości i czy od razu po zatrudnieniu, czy po przepracowanym okresie czasu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele przedmiotów zawodowych mają pensum 20, ale uczą w ciągu roku również teorii z pensum 18. W jaki sposób wyliczyć uśrednienie pensum? Co jeżeli nauczyciel nie wyrazi zgody na uśrednienie pensum?
Szkoła publiczna, feryjna. Technikum zawodowe.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor, który jedzie z uczniami na wycieczkę szkolną i pełni funkcję opiekuna powinien wypisać urlop za ten czas?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe