Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudniliśmy nauczyciela kontraktowego na zastępstwo nieobecnego nauczyciela od 12.03.2012r. do 30.06.2012r., czy nauczycielowi należy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop, czy przedłużyć umowę o pracę o czas urlopu.
Karta Nauczyciela:
Art. 64. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.
5. Nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze i na zasadach określonych w ust. 1. Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć.
Art. 65. Nauczyciel zatrudniony w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym.
Co do zasady, z nauczycielem w szkole feryjnej zawiera się umowę o pracę na rok szkolny, czyli od 01.09. do 31.08., ponieważ okres ferii zimowych i letnich jest jego urlopem wypoczynkowym. Jeżeli jednak zatrudniamy nauczyciela w trakcie roku szkolnego, wówczas reguła ta nie ma zastosowania i nauczyciel ten nie nabywa prawa do urlopu w pełnym wymiarze. Z nauczycielami zatrudnianymi w trakcie roku szkolnego podpisuje się umowę do końca zajęć dydaktycznych i wypłaca się ekwiwalent za niewykorzystany urlop.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka była zatrudniona od 1.09.2018r. do 22.06.2019r. wykorzystała urlop ferii 14 dni w naturze i wypłacono jej ekwiwalent za 42 dni. Ta sama osoba została zatrudniona w tej samej szkole od 1.09.2019 do 14.10.2019r. czy należy się tej osobie jakiś ekwiwalent ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak obliczyć urlop nauczycielowi, który pracuje w szkole publicznej - na karcie nauczyciela i od września w szkole stowarzyszeniowej na umowę o pracę - kodeks pracy
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka świetlicy, kontraktowa, staż pracy 6 lat, umowa na czas nieokreślony. Czy może zostać zwolniona mimo, iż jej etat nie ulega likwidacji? Na to stanowisko planuje się przesunąć nauczyciela dyplomowanego z dłuższym stażem pracy, który do twej pory nie pracował na świetlicy, prowadził nauczanie indywidualne dziecka z pośledzeniem w stopniu znacznym.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie godziny pracy nauczycieli można potraktować jako nadliczbowe? Czy udział w egzaminach zawodowych, maturach próbnych, wyjścia z uczniami w godzinach popołudniowych traktujemy jako nadliczbowe czy wg rozliczenia 40 godz./tydz. Czy nauczyciel zatrudniony w niepełnym wymiarze etatu jest traktowany jak pełnozatrudniony? Czy nauczyciel, który zastępuje będącego w tym czasie na szkoleniu otrzymuje zapłatę za zastępstwo? Jeżeli jest to zastępstwo w czasie tzw. okienka, a jak jeżeli jest to po godzinach pracy i też odnośnie pełnozatrudnionych i niepełnozatrudnionych. Czy traktować te czynności jako zapisane i wynikające ze statutu szkoły? Szkoła jest feryjna.
- Nauczycielka była zatrudniona na czas określony, tj. od 1.09.2011 do 31.08.2012. (7/18 etatu). Od 30.08.2012 r. jest na zwolnieniu lekarskim (ciąża). Przedłużono umowę do dnia porodu (planowany termin porodu 30 wrzesnia 2012 r.). Czy wymiar etatu wynikający z organizacji roku szkolnego można jej zmienić porozumieniem zmieniającym na 9/18 od 1.09.2012 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe