Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytanie.Nauczyciel muzyki od września 2018 r. przeszedł w stan nieczynny do lutego 2019 r. z powodu braku etatu po wygaszanym gimnazjum.W roku szkolnym 2016/17 nauczyciel miał następujące pensum: 10/18 w gimnazjum i 3/18 w szkole podstawowej. Czy taka osoba może być zatrudniona w innej szkole na 5/18 pozostając w stanie nieczynnym. Czy mogę powołać się na art. 20 pkt. 8 Karty Nauczyciela. Dyrektor szkoły w której pracował nauczyciel poinformował ,że w stosunku do nauczycieli wygaszanego gimnazjum stosuje się inne przepisy.
Na podstawie art. 225 ust. 7 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 stosunek pracy nauczyciela przeniesionego w stan nieczynny w samorządowym gimnazjum wygasa z dniem podjęcia zatrudnienia w innej szkole. Podjęcie pracy w innej szkole na 5/18 etatu spowoduje automatyczne zakończenie stosunku pracy w gimnazjum.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informację, czy pracownik, który odszedł z placówki na emeryturę i po 3 tygodniach przerwy został ponownie zatrudniony u tego samego pracodawcy może być zatrudniony na czas określony, czy powinna to być umowa na czas nieokreślony?
Czy emeryta obowiązują takie same limity umów jak wszystkich pracowników wynikające z Kodeksu pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zgodnie z Art 64 ust 2a dyrektorowi przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni. Do kiedy dyrektor musi wykorzystać ten urlop? Organ prowadzący nakazał do 31.12.2018 roku.
- Nauczyciel został przeniesiony z innej szkoły 3 lata temu. W jego aktach osobowych nie ma zaświadczenia o niekaralności. Został poinformowany o natychmiastowym dostarczeniu tego dokumentu. Czy jeśli go nie dostarczy, mogę z nim rozwiązać stosunek pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W związku z różnymi interpretacjami dotyczącymi przydziałem godzin dla nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018 bardzo proszę o informację: a) czy w pierwszym arkuszu kwietniowym nakreślamy tylko etaty (18 h) uwzględniając oczywiście specyfikę przedmiotów np. język polski 4x5 h lekcyjnych = 20 h, b) czy możemy dać nauczycielowi 1,5 etatu?
- 1. Czy nauczyciel w-fu ma uprawnienia do prowadzenia zajęć w-f w klasach I-III?; 2. W klasie "0" mam ucznia niepełnosprawnego ruchowo (porusza się na wózku-niewładne kończyny dolne). Ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju. W oddziale będzie tylko jedno takie dziecko. Czy muszę dla niego zatrudnić nauczyciela wspomagającego?; 3. W punkcie przedszkolnym jest dwoje dzieci niedosłyszących w znacznym stopniu. Dzieci te mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju. Czy dla nich mam zatrudnić nauczyciela wspomagającego czy wystarczą tylko zajęcia rewalidacyjne (2 godz. tyg.) i wczesnego wspomagania rozwoju (2 godz.tyg.); 4. Czy istnieje obowiązek zorganizowania dla uczniów zajęć świetlicowych. Nadmieniam, że uczniowie są dowożeni. Klasy młodsze kończą zajęcia około 11.30. Odwoź jest po 13.30. Przez ten czas spora grupa uczniów pozostaje bez opieki. Rodzice proszą o zorganizowanie zajęć świetlicowych. Organ prowadzący nie otrzymuje subwencji tyle aby wystarczyło na świetlicę.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe