Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zwracam się z zapytaniem jak należy postąpić z pracownikiem administracji zatrudnionym w dwóch placówkach na pół etatu odchodzącym na emeryturę (z dwóch placówek jednocześnie). Obecnie kontynuuje pracę w jednej z tych placówek (jako emeryt - umowa o pracę, nie zawiesza pobierania emerytury). Czy placówka w której ustało zatrudnienie winna jest objąć takiego pracownika świadczeniami socjalnymi? Czy też placówka, w której kontynuuje zatrudnienie winna przejąć całą działalność socjalną wobec tego emeryta?
Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, osobami uprawnionymi do korzystania z Funduszu są pracownicy i ich rodziny, emeryci i renciści - byli pracownicy i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał, w regulaminie prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z Funduszu.
W opisanym przypadku pracownik jest uprawniony do korzystania z ZFŚS w obydwu szkołach. W szkole, w której już nie pracuje - jako emeryt, a w szkole w której ma dodatkowe zatrudnienie - jako pracownik. Gdyby zawiesił pobieranie emerytury, byłby uprawniony do korzystania z ZFŚS tylko w szkole, w której jest zatrudniony, jako pracownik tej szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej został wybranym przewodniczącym Rady Gminy w gminie w, której mieszka na stale a pełni funkcje dyrektora w szkole ponadgimnazjalnej do której dojeżdża i jest prowadzona przez starostwo powiatowe. Starosta jest jego pracodawcą. Czy dyrektor jest zobowiązany do brania urlopu na prowadzenie sesji i innych czynności związanych z pełnieniem funkcji radnego? Nadmieniam jednocześnie, że dyrektor ma nie limitowany czas pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli nauczyciel w czasie nagrody jubileuszowej był na zwolnieniu, urlopie macierzyńskim, urlopie wychowawczym i poprzednicy tej nagrody nie wypłacili. Nauczyciel wrócił do pracy i na dzień dzisiejszy ma 29 lat pracy. Czy zaległą nagrodę mam wypłacić w całości z dniem dzisiejszym? Czy ta nagroda przepadła?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób naliczyć urlop wypoczynkowy nauczycielowi nieferyjnemu przedszkola? Jakie składniki wchodzą w skład wynagrodzenia za urlop? W jakim terminie wypłacane jest wynagrodzenie za urlop – z góry czy z dołu miesiąca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel posiada 32 lata pracy w zawodzie nauczyciela, jest w wieku 52 lat. Pracę zaczynał w wieku lat 19. Kiedy może przejść na jakiekolwiek świadczenie emerytalne lub kompensacyjne?
- Sekretarz szkoły zatrudniony na pełen etat ma dodatkowo umowę- zlecenie na dodatkowe zadania nie wynikające ze stanowiska sekretarza. W umowie zlecenie zawarta jest liczba godzin w miesiącu oraz stawka za godzinie pracy na umowie zlecenie. Proszę o odpowiedź czy trzeba prowadzić ewidencję godzin pracy sekretarza z umowy zlecenie, jeżeli tak to proszę o wzór tego druku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe