Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
31.08 kończy mi się kadencja dyrektora w szkole. Od czerwca będę na urlopie macierzyńskim. W związku z tym w jakiej kwocie i w jakim etacie będzie mi od września wypłacane wynagrodzenie, kiedy będę już w pozycji nauczyciela? Dodam, że jestem nauczycielem dyplomowanym z umową na podstawie mianowania.
W czasie urlopu macierzyńskiego nie jest wypłacane wynagrodzenie za pracę, a zasiłek macierzyński, zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 645 ze zm.). Na podstawie art. 36 ust. 1 w zw. z art. 47 ww. ustawy zasadą ogólną jest, że podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc rozpoczęcia tego urlopu. Dodatkowo zgodnie z art. 41 ust. 2 w zw. z art. 47 ww. ustawy składników wynagrodzenia przysługujących tylko do określonego terminu nie uwzględnia się przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego należnego za okres po tym terminie. W związku z tym do 31 sierpnia 2020 r. w podstawie zasiłku macierzyńskiego będzie uwzględniane wynagrodzenie wraz z dodatkiem funkcyjnym z tytułu pełnienia funkcji dyrektora, wyliczone jako średnia z 12 miesięcy włącznie do maja 2020 r. Natomiast za okres od września 2020 r., z uwagi na upływ kadencji dyrektora w dniu 31 sierpnia 2020 r. i brak prawa do zasiłku funkcyjnego od września 2020 r., w podstawie zasiłku wyliczonej jako średnia z 12 miesięcy włącznie do maja 2020 r. nie będzie już uwzględniany dodatek funkcyjny.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- DEN jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla ucznia, czy w związku z tym należy zaliczyć ten dzień do 8 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w gimnazjum, czy tego dnia nie wliczamy do tych dodatkowych dni?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący podjął uchwałę o likwidacji bursy szkolnej w uzasadnieniu wskazał, że dyrektor szkoły powoła internat. Czy dyrektor ma uprawnienia do takich czynności i jakie są procedury?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy o stanowisko dyrektora Zespołu Szkół( szkoła podstawowa i gimnazjum) może ubiegać się kandydat o kwalifikacjach edukacja wczesnoszkolna i studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Od lutego 2017r. uruchamiam w swoim CKU nowy kierunek kształcenia w ramach Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych - 'asystent osoby niepełnosprawnej', kwalifikacja Z.8. W trakcie rekrutacji muszę przekazać kandydatowi skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy. Bardzo proszę o pomoc w sformułowaniu czynników uciążliwych, niebezpiecznych i szkodliwych związanych z ww. zawodem, które należy uwzględnić w skierowaniu.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele przedszkolni w placówkach niepublicznych zatrudnieni na umowy o pracę na czas określony i nieokreślony za dzień 11 listopada przysługuje im dzień wolny, który wykorzystają do końca roku. A jak jest jeśli za rok wypadnie to święto w niedzielę, czy też dzień wolny im przysługuje?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe