Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Sposób organizacji zebrań rady pedagogicznej jest uzależniony od możliwości wzięcia w niej udziału przez wszystkich nauczycieli. W czasie ograniczenia funkcjonowania...

PORADA PRAWNA

Czy dyrektor szkoły musi zmieniać regulamin rady pedagogicznej aneksem do regulaminu (jak on powinien brzmieć) czy może działać na podstawie rozporządzenia MEN z 20 i 25 marca w sprawie ograniczenia funkcjonowania jednostek (tzw. nauczanie na odległość) i może prowadzić konferencje zdalne, w jaki sposób może podjąć uchwałę Rady Pedagogicznej w sprawie opiniowana arkusza? Jak powinien brzmieć protokół z e-konferencji?

Sposób organizacji zebrań rady pedagogicznej jest uzależniony od możliwości wzięcia w niej udziału przez wszystkich nauczycieli. W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół uchwały mogą być podejmowane za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub za pomocą innych środków łączności, a także w trybie obiegowym, zgodnie z § 11a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 493 ze zm.). W przypadku organizacji e-konferencji należy o niej zawiadomić wszystkich nauczycieli, a samo zbieranie głosów jest uzależnione od jej technicznego przebiegu, np. głosy mogą być oddawane na chat’cie, mailowo, na żywo. Uchwała powinna zostać podjęta zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków, którą należy traktować jako udział w danym sposobie organizacji konferencji. Protokół powinien mieć treść zgodną z regulaminem danej rady pedagogicznej z tym, że należałoby zaznaczyć także sposób przeprowadzenia zebrania – art. 73 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2025 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT