Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor szkoły w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty powinien pisemnie poinformować nauczycieli o zmianie przydzielonych godzin – zamiast wspomagania zajęcia opiekuńcze?
Zmiana przydziału zajęć wymaga poinformowania o tym fakcie nauczycieli przez dyrektora jako przełożonego służbowego (art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2215). Żaden obowiązujący przepis nie wymaga pisemnej formy takiej informacji, a w związku z tym informacja o nowym przydziale godzin w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół może zostać przekazana nauczycielowi w zdalny sposób (np. mailowo, przez dziennik elektroniczny) lub w inny sposób zapewniający jej dojście do wiadomości nauczyciela (pisemnie, ustnie, itp.) - art. 61 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1740), § 11a ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 493 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie przedmioty i w jakim wymiarze powinna realizować uczennica w ciąży w klasie II gimnazjum?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Rodzice napisali List Otwarty do dyrektora szkoły , do wiadomości wszystkich rodziców w szkole oraz do wielu instytucji oświatowych, domagając się wyjaśnienia kilku kwestii. Czy dyrektor szkoły ma obowiązek odpowiedzieć? Jeśli tak - to, czy wszystkim "zainteresowanym" i w jakim terminie? Czy zawarte w tym liście żądanie przywrócenia uczniowi proponowanej oceny z zachowania (została obniżona kilka dni temu przez głosowanie Rady Pedagogicznej ) - można uznać za odwołanie się rodziców od oceny ?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy godziny nauczania języka obcego w grupie 5 - latków w przedszkolu wchodzą do podstawy programowej w ramach tych 25 godzin, czy będzie to 26 godzin do realizacji dla przedszkolaka? Jakie pensum będzie miał nauczyciel w tej grupie, gdy języka będzie uczył ktoś inny?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczniowie dojeżdżają do szkoły autobusem PKS. Mają bilety miesięczne zakupione przez Gminę. Czy w tym przypadku Gmina musi zatrudnić opiekuna na czas przejazdu? Kto odpowiada za bezpieczeństwo podczas podróży?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak należy wypełniać listę uczniów szkoły podstawowej w dzienniku lekcyjnym (wpis komputerowy i wklejony czy wpis własnoręczny)?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe