Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można nauczycielowi włączyć do etatu zajęcia prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Np. Nauczyciel uczący geografii, mający w przydziale 17/18 godzin otrzymałby 1/18 w ramach ppp do etatu. Nauczyciel ma ukończoną geografię, filologię polską i oligofrenopedagogikę.
W skład pensum dydaktycznego nauczyciela mogą wchodzić zajęcia, które mieszczą sie w szkolnym planie nauczania. Poza zajęciami z "ramówki" mogą to byc również Np. zajęcia rewalidacyjne dla uczniów niepelnosprawnych czy też zajęcia gimnastyki korekcyjnej. Możliwe jest również łączenie stanowisk o różnym pensum, w tym nauczyciela przedmiotu i pedagoga szkolnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie dotyczące wyliczenia zapłaty za nadgodziny dla dyrektora szkoły (chodzi o dni wolne od zajęć edukacyjnych). Jeżeli są dni wolne od zajęć edukacyjnych, to nauczycielowi te dni liczy się ze współczynnika - a jak wyliczyć nadgodziny dyrektorowi, który realizuje je w świetlicy szkolnej tylko w dwa dni w tygodniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w zakresie "pracy w nocy" pracowników samorządowych zatrudnionych na stanowiskach administracyjnych w trakcie światowych dni młodzieży. Czy w związku z dyżurami jakie ewentualnie będą pełnić pracownicy samorządowi zatrudnieni na stanowiskach administracyjnych w nocy to powinni dostać osobne polecenie, informację, że pełnią w nocy, a co z dodatkiem za pracę w nocy???
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w przedszkolu dla wszystkich pracowników powinno odbyć się w godzinach pracy? Czy jeśli odbywa się poza godzinami pracy, to należy wypłacić wynagrodzenie za godziny nadliczbowe? Czy szkolenie z pierwszej pomocy jest zaliczane do szkoleń z zakresu BHP?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 1 września nasze gimnazjum zostaje włączone do szkoły podstawowej (gimnazjum i szkoła podstawowa dotychczas ma dwóch odrębnych dyrektorów są to dwie niezależne od siebie szkoły) czy powinienem wydać świadectwa pracy nauczycielom, którzy od 1 września nie będą mieć godzin już w gimnazjum tylko w szkole podstawowej? Czy nie mam takiego obowiązku? Nauczycielka X w gimnazjum ma umowę na 15/21 etatu na czas nieokreślony. Otrzymała informację do teczki, że z dniem 1 września staje się nauczycielem szkoły podstawowej i z przydziału już wiem, że w roku szkolnym 2017/2018 nie będzie mieć żadnej godziny w oddziale gimnazjalnym tylko godziny w szkole podstawowej. Jeśli mam obowiązek wydania świadectwa z gimnazjum to proszę o podstawę prawną. Kolejny przypadek to nauczycielka ma umowę na rok (1.09.16r. - 31.08.17r.) na 4/18, czy powinienem wydać świadectwo jeśli wiem, że od 1 września będzie nadal mieć te 4/18 w oddziale gimnazjalnym, ale już z innym pracodawcą? Czy kolejną umowę powinien zawrzeć już dyrektor szkoły podstawowej z tą osobą ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od 3 września do 30 kwietnia była 181 dni na zwolnieniu lekarskim, co bardzo reorganizuje pracę szkoły. W styczniu ukończyła 60 lat i nie chce przejść na emeryturę, a nic nie wskazuje na to, że nadal nie będzie chodziła na liczne zwolnienia lekarskie. Czy dyrektor może wysłać tę Panią na emeryturę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe