Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy na stanowisko kierownika gospodarczego w szkole należy rozpisać konkurs? Dziękuję za odpowiedź.
W przypadku zatrudnienia kierownika gospodarczego w szkole zastosowanie mają przepisy ustawy o pracownikach samorządowych. Zgodnie z jej zapisami pracownicy samorządowi są zatrudniani na stanowiskach:
- urzędniczych, w tym kierowniczych stanowiskach urzędniczych;
- doradców i asystentów;
- pomocniczych i obsługi. (art. 4 ust. 2)
Wymóg przeprowadzenia konkursu na dane stanowisko dotyczy jedynie stanowisk urzędniczych. (art. 11 ustawy)
Pracownicy szkoły zatrudniani są jedynie na stanowiskach pomocniczych i obsługi. Mówi o tym załącznik nr 3 do ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, a dokładniej IV TABELA tego załacznika: "Stanowiska, na których stosunek pracy nawiązano na podstawie umowy o pracę".
Zatem nie trzeba organizować konkursu na stanowisko kierownika gospodarczego w szkole.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownica referent ds. administracji w dniach 01.01.2015 r. do 10.01.2015 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, następnie 11.01.2015 r. – 30.05.2015 r. na urlopie macierzyńskim, później 31.05.2015 r. – 11.07.2015 r. na dodatkowym urlopie macierzyńskim, kolejno 12.07.2015 r. – 09.01.2016 r. na urlopie rodzicielskim. Proszę o potwierdzenie czy pracownik uzyskał prawo do 13 wynagrodzenia za 2015 r . i co w przypadku jak nie ma z czego jej naliczyć? Czy wynagrodzenie z trzynastki naliczonej za rok 2014, a wypłaconej w marcu 2015 należy uwzględnić do „13” za rok 2015?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zostałem przeniesiony zgodnie z art.18 ust 1 pkt 4 KN. Szkoła z której zostałem przeniesiony wystawiła mi świadectwo pracy, które oczywiście przyjąłem, teraz nie do końca jestem pewien czy postąpiłem prawidłowo. Bardzo proszę o pomoc, czy da się w jakiś sposób "odkręcić" tą sprawę? W świadectwie pracy mam zaznaczone, że cyt.: stosunek pracy ustał w wyniku a) rozwiązania " przeniesienie z dniem.... itd.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który przebywa na czteroletnim urlopie bezpłatnym, ma obowiązek zapoznać się z zarządzeniami dyrektora szkoły i je podpisać oraz zapoznać się z protokołami Rady Pedagogicznej i je podpisać? Jaka jest podstawa prawna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica naszego przedszkola (woźna oddziałowa), zatrudniona na czas nieokreślony, po wykorzystaniu 180 dni zwolnienia lekarskiego od 25.04.2012 r. przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym (27.04.2012 – 23.10 2012). 90. dzień świadczenia rehabilitacyjnego przypada na dzień 25.07.2012 r. Rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia od dnia 26.07.2012 r. (pracownica nie ukończyła jeszcze 50. roku życia). Kiedy powinnam wysłać pismo - rozwiązanie umowy oraz świadectwo pracy? Z uzyskanych informacji wiem, że w chwili obecnej przebywa za granicą.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi mianowanemu zatrudnionemu na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze godzin (placówką macierzystą jest inna szkoła) można zmienić w trakcie roku szkolnego wymiar zatrudnienia z 15/18 na 12/18? Czy jest potrzebna zgoda nauczyciela na jego obniżenie? Nauczyciel, o którym mowa, jest bardzo często nieobecny z różnych powodów i nie jest w stanie zrealizować podstawy programowej z przedmiotu, którego uczy. Nie mam innego specjalisty, który mógłby prowadzić zastępstwa, więc uczniowie albo mają wtedy inne lekcje, albo są zwalniani do domu. Istnieje możliwość zatrudnienia nauczyciela, który ma odpowiednie kwalifikacje i mógłby przejąć część obowiązków tego, który tak często jest nieobecny.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe