Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który ukończył studia magisterskie na kierunku geografia oraz aktualnie kończy studia podyplomowe na kierunku diagnoza, terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna ma kwalifikacje na stanowisko pedagoga w szkole podstawowej?
Na podstawie § 19 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.) kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w szkołach posiada osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku innym niż pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom oraz ukończyła studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego daje ukończenie co najmniej studiów podyplomowych z pedagogiki ogólnej, pedagogiki szkolnej lub pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. W związku z tym nie daje ich ukończenie studiów podyplomowych na kierunku diagnoza, terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy istnieje możliwość zatrudnienia nauczyciela w jednej placówce (niepublicznej) na : pełny etat wychowawca w internacie(26/26) oraz 3/4 jako nauczyciel w szkole(15/20). Do obu stanowisk ma pełne kwalifikacje.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony jest w szkole podstawowej na wsi od 2004 r. w niepełnym wymiarze czasu pracy, obecnie w wymiarze 11/18 etatu. Nigdy nie był zatrudniony w tej szkole w pełnym wymiarze z powodu braku godzin. Posiada dwudziestoletni staż pracy w szkole oraz stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. Obecnie organ prowadzący na podstawie art. 22 ust. 1 KN nałożył na nauczycielkę obowiązek uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych w drugiej szkole. Umowa ma być zawarta na pełen etat na czas określony - tj. do końca obecnego roku szkolnego (31.08.2013). Czy można udzielić urlop zdrowotny, jeżeli umowa w pełnym wymiarze czasu pracy będzie na czas określony, tj. do 31.08.2013 r.? Nauczycielka korzystała z urlopu dla poratowania zdrowia w latach 1996-1999 w łącznym wymiarze 16 miesięcy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracuję w przedszkolu 2 oddziałowym.Godziny pracy przedszkola są od 7.00-17.00, czy dodatek wychowawczy należy się 2 nauczycielom pracującym z grupą czy jednemu, skoro obowiązki każdego nauczyciela są takie same?
- Pracownica administracyjna zatrudniona jest na pół etatu na czas nieokreślony. 29 czerwca 2019 r. poszła do szpitala, 1 lipca urodziła martwe dziecko w 10. tygodniu ciąży. Otrzymała zwolnienie lekarskie na okres od 29.06.2019 r. do 10.07.2019 r.
Od 11.07.2019 r. do 31.07.2019 r. pracowała. Odpis skrócony aktu urodzenia dziecka, które urodziło się martwe wystawiono 12.07.2019 r. 01.08.2019 r. pracownica wystąpiła o udzielenie urlopu macierzyńskiego w wymiarze 8 tygodni od 01.07.2019r. Bardzo proszę o poradę, jaką decyzję podjąć w takiej sytuacji.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel chce dwa dni wolne i prosi by mógł swoje lekcje odpracować np. wcześniej przed wolnymi dniami. Oczywiście zajęcia mają być odpracowywane po obowiązkowych zajęciach klasy. Nauczycielowi zapłacono by jak za normalne godziny pracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe