Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa w technikum może być osoba z poniższym wykształceniem?
- studia podyplomowe: oligofrenopedagogika
- studia magisterskie: AWF, na kierunku wychowanie fizyczne, specjalizacja – opiekun osoby starszej
- studia licencjackie: AWF, na kierunku wychowanie fizyczne, specjalizacja – edukacja dla bezpieczeństwa
Zgodnie z § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r., poz.1289 z późn. zm.) kwalifikacje do zajmowania kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa w technikum, posiada osoba, która ukończyła:
1) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) edukacja dla bezpieczeństwa, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku, którego efekty uczenia się, o których mowa w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, w zakresie wiedzy i umiejętności obejmują treści przedmiotu edukacji dla bezpieczeństwa, wskazane w podstawie programowej dla tego przedmiotu na etapie edukacyjnym szkoły ponadpodstawowej, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub,
3) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) innym niż edukacja dla bezpieczeństwa, i studia podyplomowe w zakresie przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
Z uwagi na to, że nauczyciel posiada ukończony kierunek wychowanie fizyczne, specjalizacja – edukacja dla bezpieczeństwa tylko na poziomie studiów I stopnia (licencjat) to nie posiada kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa w technikum (wymogi z pkt 1).
Nie spełnia także wymogów zawartych w pkt 2 i 3.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z wprowadzeniem centralizacji podatku VAT od 01.01.2017r w placówkach oświatowo- wychowawczych, a konkretnie Bursa w naszym przypadku - czy zobowiązani jesteśmy podpisywać tzw. porozumienia współpracy ze szkołami uczniów którzy u nas mieszkają?Proszę o podanie podstawy prawnej o ile taka obowiązuje.
- Czy należy wypłacić nauczycielowi wynagrodzenie za nadgodzinę doraźnego zastępstwa za nauczyciela, który był obecny w pracy, ale w tym dniu wyjechał na wycieczkę z klasą? Czy takie wynagrodzenie nie przysługuje, gdyż był obecny i powinno to być zastępstwo koleżeńskie?
- Czy w internacie działającym przy szkole ponadgimnazjalnej może pracować osoba jako nauczyciel-wychowawca, która ukończyła:
1. studia mgr na kierunku: pedagogika w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej specjalność nauczycielska,; 2. studia mgr na kierunku wychowanie techniczne, świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego do pracy opiekuńczo-wychowawczej (270-godzinny kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaki wymiar zatrudnienia należy wpisać w umowie o pracę na czas nieokreślony zwieranej z nowym nauczycielem historii (kontraktowy), jeżeli w roku szk. 2018/19 jest 9 godzin tego przedmiotu w kl. IV-VIII, w roku szk. 2019/20 z powodu braku kl. IV będzie to 8 godzin, a w latach kolejnych 20/21-22/23 po 7 godz. Od roku szk. 23/24, przy niezmienionych warunkach, będzie to znów 9 godzin.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel z dniem 01 września 2018 r. został powołany na stanowisko w-ce dyrektora. Czy w związku z powyższym przysługuje mu urlop wypoczynkowy proporcjonalny do zatrudnienia na tym stanowisku w 2018 r. z wymiaru 35 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe