Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi, który posiada uprawnienia do przejścia na świadczenie kompensacyjne można udzielić urlopu dla poratowania zdrowia?
Spełnianie wymogów do przejścia na świadczenie kompensacyjne, wymienionych w art. 4 ustawy z (oprócz warunku rozwiązania stosunku pracy przez nauczyciela), nie stanowi przeszkody do udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia, jeśli nauczyciel spełnia warunki z art. 73 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. Świadczenie kompensacyjne nie jest rodzajem uprawnienia emerytalnego, a tylko prawa emerytalne pozbawiają prawa do urlopu zdrowotnego – art. 73 ust. 2 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy poniższe art. z Karty Nauczyciela możemy zastosować wobec nauczyciela będącego w 4l-etniej ochronie przedemerytalnej?
- Art. 23. 1. pkt. 3 w razie orzeczenia przez lekarza przeprowadzającego badanie okresowe lub kontrolne o niezdolności nauczyciela do wykonywania dotychczasowej pracy;
-Art. 23.4 pkt 2 w razie nieusprawiedliwionego niezgłoszenia się nauczyciela na badanie okresowe lub kontrolne, z końcem miesiąca, w którym dyrektor otrzyma o tym informację, z zastrzeżeniem ust. 5
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dziecko w klasie I SP ma w orzeczeniu przyznanego asystenta osoby niepełnosprawnej. Organ Prowadzący wyraził zgodę na zatrudnienie. Czy takiego asystenta zatrudnia się na podstawie umowy o pracę, czy można zatrudnić go na umowę zlecenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dot. Prawidłowego, poprawnego naliczenia urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego? Pracownica wykorzysta od dnia 10 stycznia 2017r. do 29 maja 2017r. urlop podstawowy macierzyński. Następnie chce wykorzystać urlop rodzicielski w dniach od 30 maja 2017r. do 29 grudnia 2017r. Wg naszych obliczeń (zgodnie z kodeksem pracy): od 30.05.32017 do 10.07.2017 - wykorzysta 6 tyg. tj. 42 dni, od 11.07.2017 do 04.09.2017 - 8 tyg. , tj 56 dni, od 05.09.2017 do 20.10.2017 - 8 tyg. - tj. 56 dni. I jej życzeniem jest, aby przebywać na urlopie rodzicielskim do 29.12.2017, czyli od 31.10.2017 do 29.12.2017 - 4 tyg - tj. 30 dni. Pozostaje jej zatem wg naszych obliczeń 40 dni do wykorzystania. Ponieważ urlop rodzicielski wynosi 32 tygodnie x 7 dni = 224 dni, a pracownica wykorzysta 184 dni, czy może w ten sposób postąpić, iż nie wykorzysta całego urlopu rodzicielskiego? Czy to co pozostało do wykorzystania może wykorzystać później, czy z pozostałego urlopu może skorzystać małżonek?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielce, która od 1 stycznia do końca marca była na L-4, następnie urodziła i przebywała do końca sierpnia na urlopie macierzyńskim, a do 23 listopada na wypoczynkowym, należy się trzynasta pensja - tzw. trzynastka?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dotyczy prawidłowego udzielenia urlopu rodzicielskiego. Pracownica wykorzystała cały urlop macierzyński, oraz pierwsze trzy części urlopu rodzicielskiego. Pracownica w międzyczasie spodziewa się kolejnego dziecka i z tego powodu nie zamierza już powrócić do pracy. Po wykorzystanych trzech częściach urlopu rodzicielskiego, chce wykorzystać urlop wypoczynkowy a następnie przejść na L- 4, a czwartą część urlopu rodzicielskiego chce wykorzystać w innym terminie, sugerując się przepisem, iż może go wykorzystać do 6. roku życia dziecka. Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe