Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy osobę zatrudnianą na stanowisku pedagogicznym w trybie art. 7 ust. 1a i 1b ustawy o systemie oświaty, w wymiarze 18/18 zajęć dydaktycznych w tygodniu za zgodą organu prowadzącego (dwie umowy na czas określony), po raz trzeci zatrudniam na czas nieokreślony. Czy w sprawie rodzaju umowy o pracę należy zastosować KP czy KN.
Jeśli osoba ta posiada wymagane kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela oraz są warunki do jego zatrudnienia (liczba godzin), umowę należy zawrzeć na czas ustalony w dokumencie kuratora oświaty (pisemna zgoda). Osobę taką zatrudnia się na zasadach Kodeksu pracy.
USO z 9.09.1991 r. (ze zm.)
Art. 7.
1a. W uzasadnionych przypadkach w szkole publicznej może być, za zgodą kuratora oświaty, a w przypadku szkoły artystycznej - ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zatrudniona osoba niebędąca nauczycielem, posiadająca przygotowanie uznane przez dyrektora szkoły za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć.
1b. Osobę, o której mowa w ust. 1a, zatrudnia się na zasadach określonych w Kodeksie pracy, z tym że do osób tych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć edukacyjnych nauczycieli oraz ustala się wynagrodzenie nie wyższe niż przewidziane dla nauczyciela dyplomowanego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy organ prowadzący może powołać członka Rady Pedagogicznej na funkcję P.O Dyrektora na okres 10 miesięcy, jeżeli kończy się kadencja obecnego dyrektora, czy musi przeprowadzić konkurs na to stanowisko?
- Na jakich zasadach w Szkole niepublicznej o uprawnieniach publicznej można zatrudnić nauczyciela bez kwalifikacji? Czy w każdym przypadku potrzebna jest zgoda Kuratora? Jaka jest procedura zatrudnienia takiego nauczyciela?
- Dotyczy urlopu proporcjonalnego pracownika niepedagogicznego. Pracownica obsługi zatrudniona była na czas określony do 31.08.2014. miała prawo do 18 dni urlopu wypoczynkowego. Z uwagi na to, że od września umowa będzie przedłużona, pracownicy do końca sierpnia udzielono urlop w ilości 21 dni. Ile urlopu proporcjonalnego należy wpisać na "informacje dla pracownika", czy 9 dni , czy pozostałe niewykorzystane 5 dni?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy zatrudnienia pomocy czy też asystenta nauczyciela dla uczennicy klasy I szkoły podstawowej w szkole ogólnodostępnej. Byłaby to osoba dla dziecka z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym w sprzężeniu z niepełnosprawnością ruchową. Bardzo proszę o poradę dotyczącą kwalifikacji takiej osoby i na jakiej zasadzie powinnam ją zatrudnić? Dodam, że organem prowadzącym jest Stowarzyszenie, ale jest to szkoła publiczna - przekazana przez gminę.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy zatrudniony pracownik, który ma prawo do urlopu wypoczynkowego 20 dniowego, a dostarczył zaświadczenie, że przez okres 11 lat był osobą współpracująca (działalność gospodarcza). Ten okres 11 lat zaliczam do okresu od którego zależy wysokość dodatku za wysługę lat i wymiar urlopu wypoczynkowego. Jeżeli się zalicza to jaki dokument powinien przedłożyć?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe