Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy pracownikowi obsługi (sprzątaczka, kucharka) zatrudnionemu w szkole prowadzonej przez JST można przyznać dodatek funkcyjny lub specjalny za wykonywanie dodatkowych czynności, np. pełnienie funkcji szefa kuchni, dokonywanie zakupów i nadzór na środkami czystości itp.?
Możliwość przyznania ww. dodatków oraz kryteria ich przysługiwania musiałby przewidywać regulamin wynagradzania, obowiązujący w danej samorządowej szkole - art. 36 ust. 5 i art. 39 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1282). Odpowiedź jest więc uzależniona od treści regulaminu wynagradzania, której nie podano w pytaniu, nie wiadomo bowiem, czy za wykonywanie dodatkowych czynności – pełnienie funkcji szefa kuchni, dokonywanie zakupów i nadzór na środkami czystości, dany pracodawca przewidział dla pracowników obsługi w stosownym regulaminie dodatki (funkcyjny, specjalny) do wynagrodzenia zasadniczego. W razie braku takich postanowień dodatki nie przysługują.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można zatrudnić nauczyciela na stanowisku pedagoga szkolnego w szkole podstawowej, jeśli ma następujące wykształcenie: - studia wyższe magisterskie w zakresie nauczania początkowego specjalność nauczycielska; - studia podyplomowe w zakresie terapii zaburzeń w mówieniu, czytaniu i pisaniu (186 godzin teorii, 176 godzin praktyki)?
- Czy dodatek wiejski jest oskładkowany w czasie choroby?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły, napisałam wniosek do projektu Erazmus +, wniosek uzyskał akceptację i jestem jego koordynatorem. Kto podpisuje ze mną umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy przydzielenia godzin pomocy psychologiczno-pedagogicznej z programu MEiN zwanych „dodatkowymi zajęciami specjalistycznymi” od 1 marca 2022r., płatne mniej, niż wynika z rozporządzenia MEiN w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (Dz. U. z 2021 r., poz. 787). Zajęcia te mogą prowadzić specjaliści. Jeżeli mam zatrudnionego pedagoga na część etatu (16,5/22), to czy można zwiększyć aneksem etat nauczyciela do 22/22 (przy różnicy wynagrodzeń), czy lepiej zatrudnić na odrębnej umowie (jeśli tak – jakiego rodzaju umowie)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Rodzice uczennicy napisali do dyrekcji pismo z żądaniem bezzwłocznego zatrudnienie nauczyciela wspomagającego dla ich córki uczennicy klasy IV z orzeczeniem o upośledzeniu w stopniu lekkim. Pismo wpłynęło 29 października. Proszę o wskazanie kroków jakie ma poczynić dyrektor. Na dzień dzisiejszy mogę jedynie odpisać rodzicom, że decyzja należy do organu prowadzącego. Czy każdemu dziecku z upośledzeniem w stopniu lekkim obligatoryjnie przysługuje nauczyciel wspomagający ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe