Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w busie 9-osobowym, który dowozi dzieci do szkoły musi być opiekunka?
W pytaniu nie podano, jak jest zorganizowany transport do szkoły. Jeżeli dzieci dojeżdżają środkiem komunikacji publicznej lub prywatnej, organizator nie ma obowiązku zatrudnienia opiekuna z tego powodu, że korzystają z niego uczniowie, ponieważ żaden przepis tak nie stanowi. Natomiast gdy gmina lub miasto organizuje bezpłatny transport dla uczniów, których droga do szkoły obwodowej z miejsca zamieszkania przekracza 3 km w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych lub 4 km - w przypadku uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, wówczas w takim środku transportu musi również zostać zapewniona uczniom opieka – art. 39 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. W takiej sytuacji w busie musiałby być obecny także opiekun.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaka jest wymagana dokumentacja przekształcenia szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Zespół szkolno – przedszkolny od 01.09.2016 r.?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zespołu, pensum łączone: 13h dydaktycznych i 20h biblioteki. Pensum 24 h, czyli 11h to uzupełnienie etatu, a 9h to godziny ponadwymiarowe. Uznałam, że w czasie nauczania zdalnego nie wypłacam godzin ponadwymiarowych biblioteki, podobnie jak świetlicy, którą nauczyciele wcześniej realizowali jako godziny ponadwymiarowe. Nauczycielka nie zgadza się z tą decyzją, ponieważ uważa, że ona nagrywała bajeczki dla dzieci i wysyłała je, była tez w gotowości do pracy, a więc powinna otrzymać nadgodziny. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy świadczenie organizowane na własną rękę zwane "pod gruszą" są wypłacane każdego roku nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytom?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak napisać decyzję odmowną na wniosek rodzica o udzielenie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników w ramach programu "Wyprawka szkolna" - dziecko ma orzeczenie o kształceniu specjalnym ze względu na Zespół Aspergera.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący może zlikwidować etat księgowej, zatrudnionej na czas nieokreślony, na umowę o pracę i przenieść to stanowisko do innej placówki oświatowej? W każdej szkole podległej organowi prowadzącemu są zatrudnieni księgowi i prowadzona jest odrębna rachunkowość.
Czy organ prowadzący musi utworzyć centrum usług wspólnych, obsługujący wszystkie placówki? Czy może połączyć dwie placówki do obsługi rachunkowości z księgowością w jednej z nich?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe