Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w przypadku włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej, w pierwszej kolejności powinnam, jako dyrektor podstawówki, przydzielić godziny i zapewnić etaty swoim nauczycielom? Czy muszę ograniczyć nauczycielom szkoły podstawowej etaty, żeby zapewnić pracę nauczycielom włączanego gimnazjum?
W przypadku włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej nauczyciele obu szkół z dniem 1 września stają się z mocy prawa nauczycielami ośmioklasowej szkoły podstawowej z takimi samymi prawami.
Dyrektor szkoły w projekcie organizacyjnym przydziela godziny wszystkim nauczycielom z uwzględnieniem ich kwalifikacji i ilości dostępnych godzin. Żadna z grup nie ma tutaj przywileju pierwszeństwa - zarówno nauczyciele dotychczasowej sześcioletniej szkoły podstawowej, jak i nauczyciele dotychczasowego gimnazjum, w projekcie organizacyjnym są już planowani jako nauczyciele ośmioletniej szkoły podstawowej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w związku ze zmianą ustawy KN art. 42 ust. 2 pkt 2 nauczyciel może pełnić rolę nauczyciela wspomagającego (1godz/tyg) dla ucznia z orzeczeniem? Nauczyciel jest oligofrenopedagogiem. Nadmieniam, iż inny nauczyciel w ramach wynagrodzenia wspomaga w/w ucznia lecz nie na wszystkich zajęciach.
- Nauczyciel przebywa od lutego do końca czerwca na zwolnieniu lekarskim, od lipca chce skorzystać z urlopu wypoczynkowego, a od września odejść na urlop zdrowotny, czy w związku z tym mam obowiązek skierować go na badania kontrolne w medycynie pracy, czy nie?
- Nauczyciel był zatrudniony na czas określony (zastępstwa za nieobecnego nauczyciela) od dnia 11 lutego 2019 r. do 10 lutego 2020 r. Następnie od dnia 11 lutego 2020 r. do 23 marca 2020 r. Obecnie jest zatrudniony od dnia 24 marca 2020 r. na czas zastępstwa nieobecnego nauczyciela (bez podania daty).
Z jakim okresem wypowiedzenia należy rozwiązać tę umowę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam.
Nauczyciel zatrudniony od 1.09.2011 r. do 31.08.2012 r. korzystał z dwóch dni wolnych z tytułu opieki nad dzieckiem w grudniu 2011 r.
Czy w tym przypadku nauczycielowi należy się dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2011 r. , jeżeli nie przepracował efektywnie 4 miesięcy.
Dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim (ciąża) od 24.04.2019 r. do 21.11.2019 r. Urodziła dziecko 22.11.2019 r. Od tego momentu przebywa na urlopie macierzyńskim, który kończy się 19.11.2020 r. W jakim wymiarze przysługuje ww. nauczycielce urlop uzupełniający? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe