Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w związku ze zmianą dodatku stażowego nauczyciel, który otrzymuje nowy angaż ma obowiązek złożenia na nim podpisu otrzymałem?
Zmiana wynagrodzenia związana ze zwiększeniem dodatku stażowego nie wymaga zgody pracownika, ponieważ jest obowiązkiem pracodawcy uregulowanym przepisami prawa. W zależności od treści angażu, możliwe jest nie sporządzanie takiego dokument. W treści można zawrzeć zapis, że dodatek stażowy będzie wzrastał o 1% od danego miesiąca za każdy następny rok, aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Inaczej jest w przypadku podwyżki wynagrodzenia z inicjatywy pracodawcy - tu pracownik może, z różnych przyczyn, nie wyrazić zgody na wyższą pensję (nie dotyczy to obligatoryjnej zmiany wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, regulowanego rozporządzeniem). Podpis na angażu z adnotacją "otrzymałem" stanowi jedynie dowód na to, że pracownik został poinformowany o zmianie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w związku z Art. 20 pkt.2 KN tj. przy częściowej likwidacji szkoły albo w razie zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może odejść na świadczenie kompensacyjne spełniając wszystkie pozostałe warunki? Jeśli tak to czy przysługuje mu 6 miesięczna odprawa i wypadająca w danym roku nagroda jubileuszowa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu w przedszkolu na 2/22 można przydzielać nadgodziny doraźnych zastępstw? W przedszkolu mam zatrudnionego logopedę na 2/22 etatu i katechetę na 4/22 etatu. Oboje pracują w innej placówce (przedszkolu) jako nauczyciele wychowania przedszkolnego na pełnym etacie. Czy mogę im przydzielać w swojej placówce zastępstwa za nieobecnego nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pedagog jest zatrudniony w naszej szkole od 1.09.2019 roku w wymiarze 6/22. Złożył wypowiedzenie z pracy z dniem 31.10.2019 roku. Ile dni urlopu należy mu się za te dwa miesiące pracy? Dodam, że ten nauczyciel jednocześnie pracuje i będzie pracował w innej szkole na cały etat.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Urlop macierzyński. Na jakich warunkach należy się nauczycielce urlop macierzyński w przypadku utraty ciąży?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Obecnie jesteśmy zespołem szkół: szkołą podstawowa z oddziałami przedszkolnymi (5 oddziałów - 3, 4,5,6 latki) i gimnazjum. W momencie reformy edukacji chcemy przekształcić się w zespół szkolno- przedszkolny czyli szkoła podstawowa i przedszkole. Jak praktycznie powinien wyglądać proces przekształcenia? Zależy nam na wypunktowaniu kolejnych kroków i ewentualnych zadań do poszczególnych kroków.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe