Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne są zajęciami terapeutycznymi. Jeśli nie ma podanego pensum przez organ prowadzący to można liczyć pensum 18? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach zajęcia korekcyjno-kompensacyjne wchodzą w skład zajęć specjalistycznych o charakterze terapeutycznym razem z zajęciami logopedycznymi, socjoterapeutycznymi oraz innymi o takim właśnie charakterze.
Rozporządzenie wymienia terapeutę pedagogicznego obok innych specjalistów zatrudnianych w szkole. Jeżeli brak jest w odpowiedniej uchwale wymiaru pensum terapeuty pedagoginczego, należy zwrócić się do organu prowadzącego o wyjaśnienie w przedmiotowej sprawie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uprzejmie proszę o interpretację następującej kwestii: w jaki sposób rozliczać nauczycieli z godzin opieki nad dzieckiem? tj. Nauczycielowi przysługuje dwa dni opieki nad dzieckiem w ciągu roku, złożył oświadczenie, że będzie to odbierał w godzinach. Jak to rozliczyć w nadgodzinach?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak wyliczyć wymiar etatu nauczyciela prowadzącego zajęcia,które nie odbywają się przez cały rok ? Np.nauczyciel ma 12 godzin rozliczanych wg pensum 18 godz.okres nauki nie jest skrócony tzn. 38 tyg. ,6 godzin w klasach, które mają 4 tygodnie praktyki i 6 godzin w klasach, które zdają maturę cyli okres nauki skrócony o 8 tygodni.Ile stanowią nadgodziny tego nauczyciela, a ile jego uśrednione pensum?
- Z jakich miesięcy należy obliczyć średnią urlopową za miesiące letnie? Rok szkolny skończył się 27 czerwca, godziny za czerwiec zostaną wykonane za cały miesiąc. Czy do średniej feryjnej należy przyjmować miesiące od września 2013 r. do czerwca 2014 r. (do miesiąca poprzedzającego rozpoczęcie urlopu), czy też od września 2013 r. do lipca 2014 r.? Czy za dni od 28 do 30 czerwca należy wyliczyć średnią urlopową?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy umowa o pracę na kolejny rok szkolny z nauczycielem, bez względu na stopień awansu, musi być oparta ponownie o oświadczenie o niekaralności?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel uzyskał stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego w sierpniu 2017 r. We wrześniu 2021 r. rozpoczął awans na stopień nauczyciela mianowanego, który miał trwać 2 lata i 9 miesięcy. Zmiany w awansie od 2022 r. dają możliwość, skrócenia tego awansu do maja 2023 r., jednak nauczyciel we wrześniu 2021 r. nie złożył do dyrektora wniosku o skrócenie awansu i nie zmodyfikował planu awansu. Czy nauczyciel może w lutym 2023 r. złożyć wniosek o skrócenie awansu, zmodyfikować plan i zakończyć awans w maju 2023 r.? Czy musi kontynuować awans na starych zasadach i kończyć awans w maju 2024 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe