Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy powinniśmy wypłacić nauczycielowi zatrudnionemu na czas określony od 2 października 2017 do 22 czerwca 2018 r. ekwiwalent za urlop? Rozwiązał umowę za porozumieniem stron z dniem 30 listopada 2017 r.
Zgodnie z art. 65 Karty Nauczyciela, nauczyciel zatrudniony w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym.
Na podstawie art. 64 ust. 5 KN, nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w okresie ferii zimowych i wakacji. Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć.
Jeżeli praca w Państwa szkole nie była jego pierwszą pracą, to należy wypłacić mu, na podstawie art. 66 ust. 2 KN, ekwiwalent za niewykorzystany urlop za 2 miesiące (5,6 dnia x 2 = 12 dni).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracuję w przedszkolu gminnym, w ferie zimowe w lutym miałam wolne. W marcu pani kurator poinformowała dyrektora, iż nasze przedszkole będzie placówką feryjną - więc dyrektor zaproponował wliczenie czasu wolnego z okresu ferii do urlopu wypoczynkowego w zamian za to muszę pracować w lipcu. Gdybym była poinformowana o zmianie systemu pracy wcześniej wolałabym pracować lutym, a wakacje mieć wolne. Czy dyrektor może nakazać odbiór UW w miesiącu lutym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jakich sytuacjach dyrektor szkoły sporządza zarządzenie i kończy je zapisem " zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia", "zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania" ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel chce wziąć 2 dni urlopu bezpłatnego - jakieś sprawy rodzinne. Czy i na jakiej podstawie może go otrzymać?
- Proszę o pilną informację dotyczącą możliwości zawarcia umowy na zastępstwo do zastępowania nauczyciela pełniącego funkcję kierowniczą w placówce (dyrektor, wicedyrektor). Pełnienie funkcji ma charakter kadencyjny. Czy w związku z tym faktem, na okres pełnienia funkcji dyrektora czy wicedyrektora szkoły, możliwe jest zatrudnienie nauczyciela na zastępstwo za osoby pełniące te funkcje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka (dyplomowana) ukończyła w czerwcu 2000 r. Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na Wydziale Wychowania Fizycznego i uzyskała tytuł magistra. Studia odbyła na kierunku Wychowanie Fizyczne w zakresie specjalności – wychowanie fizyczne i zdrowotne. W czasie studiów w latach 1998/2000 na Wydziale Wychowania Fizycznego, ze specjalnością: Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, ukończyła specjalizację ”Przysposobienie do życia w rodzinie z elementami seksuologii”. Program obejmował 130 godzin dydaktycznych, w tym 52 godziny wykładów i 78 godzin ćwiczeń. Czy ww. nauczycielka tym sposobem posiada uprawienia do prowadzenia zajęć edukacyjnych „Wychowanie do życia w rodzinie”?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe