Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, czy premia uznaniowa, przyznawana co miesiąc pracownikom obsługi w przedszkolu, powinna być wliczana do wynagrodzenia brutto, jako wyrównanie do minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli do 2250,00 zł.
Premia uznaniowa wchodzi w skład wynagrodzenia osobowego, a na podstawie art. 6 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 10.10.2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, do obliczenia wysokości wynagrodzenia pracownika przyjmuje się przysługujące pracownikowi składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, zaliczone według zasad statystyki zatrudnienia i wynagrodzeń określonych przez Główny Urząd Statystyczny do wynagrodzeń osobowych, z wyjątkiem:
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownica złożyła wniosek o roczny urlop wychowawczy. We wniosku oświadczyła, iż ojciec dziecka nie zamierza korzystać z urlopu wychowawczego przez okres wskazany we wniosku. Rodzice dziecka są w trakcie rozwodu. Ojciec ma zasądzone alimenty, dziecko przebywa u matki. Czy w takiej sytuacji musi być oświadczenie ojca dziecka, iż to on nie będzie korzystał z urlopu wychowawczego czy wystarczy zapewnienie matki? Relacje rodziców są utrudnione, pracownica powiedziała, że nie ma możliwości uzyskania takiego oświadczenia od męża, ze względu na napięte stosunki.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- nauczyciel dyplomowany Szkoły Podstawowej od 27 grudnia 2017 do 26 grudnia 2018 przebywa na urlopie zdrowotnym. Od 27 grudnia 2018 należy się uzupełniający urlop wypoczynkowy w wymiarze 8 tygodni.Wypada do 20 lutego 2019r.(56 dni). Ferie zimowe w pomorskim są od 11-24.02.2019.Czyli 1 urlop zachodzi na drugi. Pytanie: Jak powinnam udzielić urlopu . Pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak i gdzie w świadectwie pracy należy wykazać następujące zwolnienia pracownika:
• zwolnienie lekarskie w okresie 15.07–15.07.2021,
• zwolnienie lekarskie na dziecko w okresach: 06.07–07.07.2021, 18–20.05.2021, 21–25.05.2021;
• dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 przedszkola w okresie 29.03–09.04.2021.
Wydaje mi się, że ad 1 należy wpisać w świadectwie pracy w pkt 4 – 4, podając 1 dzień, a ad 2 i 3 – wpisuje się w pkt 4 – 10, podając okresy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienia do zaistniałej sytuacji: - w grudniu 2017 roku zmarł pracownik szkoły( były dyrektor szkoły) , który z dniem 1 września 2017 przeszedł na emeryturę , w jaki sposób wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za tą osobę? (Spadkobiercami są żona oraz dwoje pełnoletnich synów, jak ująć składki ZUS i podatek, czy spadkobiercy muszą złożyć wniosek o wypłatę trzynastki- dodam że w naszej placówce dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłacane jest pracownikom 1 marca 2018 roku).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na 9/18 etatu od 01.02.2012 r. otrzymał dodatkowo 6 godzin (co dało w sumie 15/18 etatu) za nauczycielkę przebywającą na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, która obecnie jest w ciąży (termin porodu przypada na lipiec 2012 r.). Czy przydzielone godziny przysługują tylko na okres roku szkolnego i na czas wakacji wracamy do 9/18 etatu (i za tyle jej płacimy), czy w czasie wakacji płacimy za 15/18 etatu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe