Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak można zmienić umowę przez mianowanie z nauczycielem emerytowanym na umowę o pracę. Nauczyciel nie chce mieć całego etatu i czy na wniosek nauczyciela można zmienić taką umowę? Jak napisać taki wniosek, na jaki art. się powołać? Jak powinien wyglądać taki wniosek?
Niedopuszczalne jest kontynuowanie zatrudnienia na podstawie mianowania na wniosek nauczyciela dotyczący zmniejszenia wymiaru zatrudnienia. Nauczyciel może zaproponować dyrektorowi rozwiązanie stosunku pracy na podstawie mianowania za porozumieniem stron na podstawie art. 23 ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm. Jeśli dyrektor się zgodzi, w piśmie zatytułowanym „porozumienie stron o rozwiązaniu stosunku pracy”, dyrektor i nauczyciel powinni zgodnie oświadczyć o rozwiązaniu stosunku pracy w umówionym terminie. Podstawę zakończenia dotychczasowego zatrudnienia stanowi art. 23 ust. 4 pkt 1 KN. Następie dyrektor z nauczycielem mogą zawrzeć pisemną umowę o pracę na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze zajęć, zgodnie z art. 10 ust. 6 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor może dać nagrodę nauczycielowi z okazji DN, jeśli umowa była do 31 sierpnia, rozwiązanie umowy nastąpiło za porozumieniem stron?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem zatrudnionym przez mianowanie w sytuacji gdy: od IX 2018 do VIII 2019 pełni funkcję wicedyrektora przedszkola (przez powierzenie). W tym czasie swoje 10 godzin dydaktycznych z dziećmi pracował jako nauczyciel j. angielskiego z powodu braku kwalifikacji do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym (brak kierunkowego wykształcenia). W nowym roku szkolnym nie będzie już wicedyrektorem, no i nie uzyskał w tym czasie odpowiednich kwalifikacji.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zgłosił się do nas nauczyciel, który pracując w gimnazjum kilkanaście lat temu przez okres 1 roku nie otrzymał świadectwa pracy. W związku z tym prosi o wydanie zaświadczenia w celu doliczenia do stażu pracy w szkole, w której obecnie pracuje. Gimnazjum, w którym pracował nauczyciel w wyniku reformy zostało włączone do szkoły podstawowej. Czy dyrektor szkoły podstawowej może wydać takie zaświadczenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry. Czy przygotowywane jest nowe Rozporządzenie dotyczące kwalifikacji nauczycieli? Taka informacja pojawiła się na stronie MEN. Przekazywana jest także studentom uczelni wyższych. https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/200-mln-zl-na-ksztalcenie-przyszlych-nauczycieli.html Jako dyrektor wysyłający pracowników na studia mam pytanie: Czy jeśli rozpocznie się studia magisterskie z pedagogiki wczesnoszkolnej w październiku 2018, trzeba będzie je uzupełniać o 3 lata studiów licencjackich zgodnie z projektem ustawy, o którym mowa w https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/200-mln-zl-na-ksztalcenie-przyszlych-nauczycieli.html Pozdrawiam.
- Problem z jakim się zwracam w punktach wygląda następująco: 1. Nauczyciel kontraktowy pracujący w niepełnym wymiarze czasu pracy dostał pismo z ograniczeniem etatu, którego nie przyjął; 2.W związku z odmową ograniczenia etatu nauczyciel dostał wypowiedzenie umowy jednak powołano się w wypowiedzeniu na złą podstawę prawną art 20 kn (powinno być art. 27kn); 3. Czy w takim przypadku należy się odprawa, jeśli zakład, szkoła zatrudniała 18 osób w dniu wręczenia wyp, a w chwili odejścia pracownika jest zatrudnionych 20 osób; 4. Nauczyciel zrobiła awans zawodowy na nauczyciela mianowanego jednak umowa nie przekształciła się w mianowanie, ponieważ nauczyciel nie miała pełnego etatu. Czy nauczycielowi przysługuje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe