Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie kwalifikacje są wymagane na stanowisko terapeuty zajęciowego lub ergoterapeuty?
Terapeutą zajęciowym może zostać osoba, która co najmniej ukończyła szkołę policealną publiczną lub niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej i uzyskała tytuł zawodowy terapeuty zajęciowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie terapeuty zajęciowego. Kwalifikacje posiada także osoba z wykształceniem średnim medycznym w zawodzie terapeuta zajęciowy lub która ukończyła studia wyższe na kierunku lub w specjalności terapia zajęciowa, obejmujące co najmniej 3000 godzin kształcenia, w tym 2000 godzin w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmujących wiedzę z zakresu teorii i technik terapeutycznych i uzyskała tytuł licencjata (załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej, tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r., poz. 1522).
Ww. rozporządzenie nie określa kwalifikacji ergoterapeuty. Należy uznać, że posiada je terapeuta zajęciowy, który w czasie nauki (w szkole policealnej, w szkole medycznej lub na studiach) miał zajęcia z ergoterapii lub ukończył kursy w tego zakresu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o pomoc. Nauczyciel w swojej jednostce macierzystej zatrudniony jest na 18/18 etatu od 18 lat.W międzyczasie podejmował dodatkowe zatrudnienie w innych szkołach na część etatu. U nas został zatrudniony od 01 września 2010r. i na podstawie świadectw pracy / z jednostek dodatkowych w macierzystej nadal jest zatrudniony na cały etat/ domaga się wypłaty stażu pracy za 16 lat.
Proszę o podpowiedź: czy w naszej szkole należy się nauczycielowi 16% wysługi czy liczy się od początku. Nadmieniam , że Jego pensum jest wyższe niż 18/18.
Proszę o podanie podstawy prawnej.
Z góry bardzo dziękuję.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od listopada uczeń otrzymał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczeń ma upośledzenie lekkie. Do rewalidacji zalecono usprawnianie mowy i ruchowe. Czy logopeda i nauczyciel w-f-u ze skończoną gimnastyką korekcyjną, nauczyciele dyplomowani, mogą prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniem? Czy należy im wypłacić wynagrodzenie jako dyplomowanym czy stażyście?
- Umowa o pracę z nauczycielem, który uzyskał stopień nauczyciela mianowanego (mianowany od 1 września 2017)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem Zespołu Szkół zatrudnionym na podstawie art. 36 ust.2 ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty ( Dz.U. z 2016 r., poz.1943 z późn.zm) czyli tzw. menadżer. Wystąpiłam do organu prowadzącego o dokonanie oceny pracy i otrzymałam odpowiedz : "Przepisy prawa oświatowego nie przewidują możliwości dokonania oceny pracy dyrektora szkoły niebędącego nauczycielem". Czy rzeczywiście nie mogę wystąpić o dokonanie oceny mojej pracy ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony jest od września na 13 godz., a w sąsiedniej szkole uzupełnia etat 5 godzinami. Zatrudniony jest na podstawie mianowania. W styczniu z powodu choroby innego nauczyciela dostał na zastępstwo, do maja, 3 godz. Czy zwiększamy mu etat z 13 do 16/18, a w sąsiedniej szkole zmniejszamy uzupełnienie do 2/18, czy dajemy mu 3 godz. ponadwymiarowe?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe