Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam nauczyciela, dyplomowanego który obecnie jest w stanie nieczynnym do 28 lutego 2014 roku. Jednocześnie była taka konieczność zatrudnienia tej samej osoby na indywidualnym nauczaniu w wysokości 4 godzin. Spisałam umowę dodatkową o pracę do dnia 28 lutego 2014 roku. Czy od 1 marca mogę przyjąć go do pracy i do kiedy spisać umowę (chodzi też o zapłatę - czy z nauczyciela mianowanego czy stażysty)?
Po zakończeniu stanu nieczynnego główny stosunek pracy wygasa, natomiast dodatkowa umowa ulega rozwiązaniu z upływem czasu, na jaki została zawarta (art. 20 ust. 5c i 8 Karty Nauczyciela).
Z dniem 1 marca 2014 r. nowa umowa o pracę powinna być zawarta na podstawie art. 10 ust. 7 KN - umowa na czas określony - zaistnienie potrzeby wynikającej z organizacji nauczania. Jeżeli nauczycielka posiada kwalifikacje do prowadzenia przydzielonych zajęć nauczania indywidualnego, wówczas jej wynagrodzenie obliczane jest zgodnie z obowiązującą ją stawką wynagrodzenia zasadniczego (w tym przypadku nauczyciela dyplomowanego).
Jedynie w przypadku, gdy nauczyciel nie posiada kwalifikacji do prowadzenia określonych zajęć, można zatrudnić go na podstawie art. 10 ust. 9 KN (za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny) i wówczas jego wynagrodzenie obliczane jest ze stawki nauczyciela stażysty.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik przechodzi na emeryturę w dniu 04.11.2016r, a jubilatka (35 lat) wypada w dniu 01.11.2017r. W związku z powyższym mam pytanie. Czy należy się jubilatka prawie rok wcześniej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Ile godzin zajęć korekcyjno-kompensacyjnych może mieć grupa uczniów objęta takimi zajęciami? Kto te godziny przydziela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielce, która została zatrudniona jako nauczyciel w-f i religii (w takiej kolejności przedmiotów), można przyznać wychowawstwo. Nadmienię, że nauczycielka ma 8 godz. w-f i 10 godz. religii?
- Zatrudniliśmy nauczyciela na zastępstwo od 1.09.2020 r., po czym wypowiedzieliśmy umowę. Dzień 29.11.2020 r. był ostatnim dniem pracy. Czy za przepracowany okres nauczycielowi przysługuje „13”?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nasza nauczycielka przebywa na zwolnieniu lekarskim od 25.06.16 do 01.07.16 , od 18.07.16 do 31.08.16. Ile dni urlopu uzupełniającego należy się w/w nauczycielce?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe