Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nasza szkoła prowadzona jest przez stowarzyszenie i obawiamy się, że w związku z nowelizacją ustawy o systemie oświaty będziemy mieć mało dzieci w oddziale przedszkolnym i w związku z tym mamy następujące pytania: Czy w świetle nowych przepisów dziecko pięcioletnie od września 2016 r. będzie mogło uczęszczać do oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy szkole podstawowej i czy gmina będzie miała obowiązek przekazywania dotacji na te dzieci?
Funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych zostało wydłużone do dnia 31 sierpnia 2019 r. (znowelizowany art. 5 ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty) i będą mogły w nim pobierać naukę dzieci 5-letnie (art. 14 ust. 1 UoSO). Ponadto gmina ma obowiązek dotowania przedszkolaków w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych (art. 90 ust. 1 UoSO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w trakcie roku szkolonego można zlikwidować jedną klasę z powodu małej ilości uczniów w oddziałach na jednym poziomie i połączyć klasy?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Do opiniowania funduszu socjalnego Związki Zawodowe wyznaczyły emerytowanego nauczyciela. W szkole na 25 pracowników 4 nauczycieli jest w związkach. Pracownicy nie życzą sobie aby ich dane, dochody były ujawniane Pani emerytce, która jest przedstawicielem związków. Napisali prośbę do związków o zmianę i wybór zaufanego nauczyciela, ale związki odmówiły. Jak mam się zachować w takiej sytuacji gdy pracownicy nie chcą, aby ich wnioski były opiniowane przez emerytkę. Dziękuję za odpowiedź.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Kiedy w danym roku szkolnym zakończyć I półrocze?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy zatwierdzania i realizacji programu indywidualnego dla uczennicy szczególnie uzdolnionej w kl.1 LO. Uczennica chce uczyć się j, francuskiego, ale grupa językowa, do której została zapisana realizuje program na poziomie podstawowym. Uczennica zrezygnowała z uczęszczania do tej grupy, ale złożyła podanie o program indywidualny. Czy uczennica musi być zapisana do grupy? Czy można ją klasyfikować poza grupa za pomocą egzaminu klasyfikacyjnego i w oparciu o wyniki tegoż wydać zezwolenie na realizację programu, a byćmoże w drugiej klasie toku indywidualnego. Jak dokumentować przebieg nauczania?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica będąca w ciąży w klasie II gimnazjum niedługo urodzi dziecko. Jakie prawa przysługują jej po jego urodzeniu? Czy może i po jakim czasie od porodu mieć nadal nauczanie indywidualne? Dodam, że rodzi w maju, a orzeczenie o indywidualnym nauczaniu ma tylko do końca tego roku szkolnego.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe