Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany zatrudniony 1 września spełnia wszelkie warunki do umowy na czas nieokreślony. Jak zatytułować umowę o pracę przez mianowanie, akt mianowania, umowa na czas nieokreślony. Jest to nowa placówka, a w poprzedniej nauczycielowi stwierdził dyrektor po mianowaniu, że jest to umowa przez mianowanie. Jak to zapisać podczas zatrudnienia w nowej placówce. Kto to stwierdza w przypadku zatrudnienia dyrektora w nowej placówce jeśli nie ma starego dyrektora i jak to się odbywa?
Jeżeli istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela poprzez mianowanie, należy sporządzić dokument o nazwie "akt mianowania". Jest to odpowiednik umowy o pracę, tyle że nie wpisuje się w nim, że jest to zatrudnienie na czas nieokreślony, ponieważ każdy akt mianowania to zatrudnienie w pełnym wymiarze na czas nieokreślony.
W nowej placówce dyrektora zatrudnia organ prowadzący, np. w przypadku szkół podstawowych i gimnazjów - wójt (burmistrz, prezydent) na podstawie art. 30 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 08.03.1990 o samorządzie gminnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciela urodziła 12.04.2012 r. chore dziecko (posiada orzeczenie o niepełnosprawności) do tej pory został jej udzielony urlop wychowawczy w trzech częściach: 1. 01.03.2013-30.08.2013 6 miesięcy; 2. 01.09.2013 - 31.08.2014 rok; 3. 01.09.2014 - 31.08.2015 rok.
Wpłynęło mi kolejne podanie na urlop wychowawczy od 01.09.2015r do 31.08.2016 . Czy powinnam jej doliczyć jeszcze 6 miesięcy do starego niewykorzystanego urlopu i resztę z dodatkowego urlopu wychowawczego na chore dziecko ? Czy liczyć to jako kolejny urlop wychowawczy dodatkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel do końca czerwca 2015 był zatrudniony na cały etat w innej szkole gdzie pobierał dodatek stażowy. Dodatkowo na zastępstwo 1/2 etatu pracuje w drugiej. W marcu powiadomił, iż pracuje tylko na zastępstwo wystąpił z podaniem o naliczanie dodatku stażowego od stycznia 2016. Od kiedy należy naliczyć dodatek od stycznia czy od marca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ciężarna pracownica jednostki budżetowej chorowała od początku 2014 r., a następnie w marcu 2014 r. urodziła dziecko. Podczas choroby i zasiłku macierzyńskiego otrzymywała dodatek stażowy w pełnej wysokości płacony jako osobny składnik nie wliczany w podstawę zasiłku chorobowego i macierzyńskiego. Za 2014 r. nie otrzymała dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Czy przysługuje jej dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2014 r. od dodatku stażowego? Czy pracodawca ma obowiązek wypłaty zaległego wynagrodzenia rocznego za 2014 r. w bieżącym okresie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można dokonać oceny pracy nauczyciela , który pracuje na zastępstwo i nie jest nawet nauczycielem stażysta (od stycznia 2019 zdobędzie pełne kwalifikacje do nauczania przedmiotu). Chodzi mi o wystawienie oceny negatywnej i pożegnanie się z nauczycielem z powodu niekompetencji.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym - na zastępstwo w placówce nieferyjnej (przedszkolu) od 04.11.2019 r. wykorzystuje urlop proporcjonalnie za 2019 rok 35 dni/12*2 m-ce 6 dni.
Od 1 stycznia 2020 nauczyciel przechodzi do świetlicy czyli zmiana na placówkę feryjną od 27.01.2020 rozpoczynają się ferie. A z tego co wiadomo na dzień dzisiejszy ten sam nauczyciel od 10.02.2020 r. przechodzi ponownie do przedszkola.
Co z urlopem takiego nauczyciela? Umowa na tę chwilę jest do 31.08.2020 r., ale powinna być kolejna.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe