Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany, zatrudniony od wielu lat w placówce feryjnej, rozwiązuje stosunek pracy na mocy porozumienia stron z dniem 25 stycznia 2022 w związku z przejściem na emeryturę. Zostanie ponownie zatrudniony od 28 stycznia 2022 w tej samej szkole. Czy w związku z rozwiązaniem stosunku pracy powinien otrzymać w styczniu ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
Z uwagi na występowanie przerwy w zatrudnieniu, po rozwiązaniu pierwszej umowy o pracę będzie konieczne wypłacenie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, jeśli w przysługującym wymiarze nie zostanie udzielony w naturze w okresie ferii, zgodnie z art. 66 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762), co jest uzależnione od terminu ferii zimowych w danym województwie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Na jakich zasadach w Szkole niepublicznej o uprawnieniach publicznej można zatrudnić nauczyciela bez kwalifikacji? Czy w każdym przypadku potrzebna jest zgoda Kuratora? Jaka jest procedura zatrudnienia takiego nauczyciela?
- Nauczycielka ukończyła w 1983 r. studium pedagogiczne i uzyskała kwalifikacje do nauczania w szkole podstawowej. W 1987 r. ukończyła studium przedmiotowo-metodyczne na kierunku "nauczanie początkowe". W akcie mianowania z 2000 r. istnieje zapis, iż może ona być zatrudniona w szkole podstawowej. W 2006 r. uzyskała tytuł licencjata w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Czy nauczycielka z tymi kwalifikacjami posiada uprawnienia do nauczania w klasach I-III lub prowadzenia zajęć w oddziale przedszkolnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację, czy nauczycielom placówki nieferyjnej przebywającym na urlopie dla poratowania zdrowia przysługuje urlop za 2015 rok: 1) urlop od 1.XI. 2014 r. do 31.X.2015 r. 2) urlop od 02.01. do 31.12.2015 r. Czy zawieszenie nauczyciela w obowiązkach - komisja dyscyplinarna (przywrócenie do pracy po 3 miesiącach - umorzenie)ma wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego za 2015 rok?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik może przedstawić aktualne badania z innej placówki przy zatrudnieniu w nowej szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W chwili obecnej w związku z wygaszaniem gimnazjum i likwidacją szkoły średniej następuje likwidacja szkoły. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania na czas nieokreślony z ponad 20-letnim stażem pracy, pracujący już od kilku lat na niecały etat nie wyraził zgody na przeniesienie do innej szkoły. Moje pytanie dotyczy wysokości odprawy jaka mu się należy. Nadmienię, że w zespole szkół od stycznia 2019 r. pracuje 19 pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe