Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel (placówka feryjna)w lutym przeszedł na emeryturę, od marca został zatrudniony na czas określony, do końca zajęć dydaktycznych, tj. do 21.06.2024 w wymiarze 17/18. Za ile dni urlopu przysługuje mu ekwiwalent?
Zakładam, że przed rozwiązaniem stosunku pracy w lutym nauczyciel wykorzystał urlop w czasie ferii. Wobec tego zgodnie z art. 64 ust. 5 Karty Nauczyciela nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze i na zasadach określonych w ust. 1. Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć.
Wobec tego nauczyciel a okres drugiego zatrudnienia będzie miał prawo do urlopu w wymiarze: 5,6 x 4= 23 dni.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy nauczyciela kontraktowego zatrudnionego na czas nieokreślony. W chwili obecnej przebywa na urlopie uzupełniającym. Od września nie mamy dla niego godzin. Czy wręczenie wypowiedzenia ww. nauczycielowi jest możliwe w związku ze zmniejszeniem oddziałów w szkole, będącego na urlopie uzupełniającym? Czy w trakcie usprawiedliwionej nieobecności można wręczyć wypowiedzenie ww. nauczycielowi?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mgr historii może uczyć plastyki w klasach IV- VIIIszkoły podstawowej na podstawie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych nauczania w systemie blokowym w zakresie języka polskiego, historii z elementami WOS-u i kultury?
- Czy nauczyciel polonista może prowadzić zajęcia etyki w szkole ponadgimnazjalnej?
- Nauczycielowi objętego ochroną związkową włączonego gimnazjum do szkoły podstawowej zaproponowałam w arkuszu organizacyjnym na nowy rok szkolny etat łączony (j. angielski i świetlice), ponieważ nie ma już klas gimnazjum nie mam tyle godzin j. angielskiego. Nauczycielce zmieni się pensum. Nadmieniam, że wielu nauczycieli będzie miało etaty łączone, nikt nie kwestionuje, cieszą się, że mają pracę. Pani chce, abym zabrała godziny dydaktyczne innej nauczycielce j. angielskiego. Czy Pani nie nadużywa swojej ochrony związkowej? Czy proponowanie takiego rozwiązania dyrektorowi jest etyczne? Zapowiedziała, że skieruje sprawę do sądu. Czy jako dyrektor dbający o wszystkich nauczycieli jestem na straconej pozycji w sądzie? Przecież straciła godziny w klasach gimnazjalnych, nie mam jej z czego dać, jest mniej o dwa oddziały w szkole. Czy sąd nie bierze takich okoliczności pod uwagę?
- Czy zajęcia wiedza o społeczeństwie w klasie VIII w przyszłym roku szkolnym będzie mógł uczyć nauczyciel, który ukończył studia magisterskie na kierunku historia (kierunek pedagogiczny).
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe