Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel posiada licencjat z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, studia uzupełniające magisterskie z pedagogiki, SN z muzyki i studia podyplomowe z przyrody. Jakich zatem przedmiotów może nauczać w szkole podstawowej?
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli:
§ 4. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach, szkołach podstawowych, placówkach wychowania pozaszkolnego, placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania, z zastrzeżeniem § 11 ust. 2-4, § 12-14, 16-22 i 24, posiada osoba, która:
1) ma kwalifikacje określone w § 2 ust. 1, § 3 lub
2) ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności odpowiadającej nauczanemu przedmiotowi lub prowadzonym zajęciom, lub
3) ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności innej niż wymieniona w pkt 2, a ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć.
(§ 3. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w gimnazjach i zasadniczych szkołach zawodowych, z zastrzeżeniem § 11 ust. 1 i 2, § 12-14, 16-22 i 24, posiada osoba, która:
2) ukończyła:
c) studia wyższe na kierunku (specjalności) innym niż wymieniony w lit. a i b, a ponadto ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.)
Nauczycielka posiada kwalifikacje do nauczania muzyki i przyrody w szkole podstawowej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka posiada dyplom ukończenia studiów magisterskich na kierunku pedagogika specjalna o specjalności pedagogika terapeutyczna oraz pedagogikę opiekuńczą (licencjat). Czy nauczycielka ma uprawnienia do pracy jako nauczyciel surdopedagog?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ksiądz uczący religii w zespole szkół - czy może przejść na świadczenie kompensacyjne jeżeli: w roku 1974 ukończył szkołę średnią, w latach 1974-1982 studiował na Politechnice, którą ukończył 1982 roku, natomiast pracę magisterską obronił
17 lutego 1984.
W okresie od ukończenia studiów (do 31.08.1984 roku) pracował w Zakładzie Przemysłu Skórzanego. 1 września 1984 roku wstąpił do seminarium, które ukończył 14 czerwca 1989 roku. Od 1 września 1989 roku pracował jako katecheta w publicznych szkołach w pełnym wymiarze czasu pracy.
Obecnie od 1 marca 2013 roku do 28 lutego 2014 roku przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia.
Stan zdrowia nie pozwala na powrót do pracy. Ksiądz urodzony 31 sierpnia 1955 roku. Proszę o podpowiedź czy może starać się o ww. świadczenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Główna księgowa zatrudniona w szkole podstawowej przebywać będzie na długotrwałym zwolnieniu. Czy mogę zatrudnić głównego księgowego na zastępstwo, czy też powierzyć zadania głównego księgowego drugiej pracownicy, która jest specjalistą ds. księgowych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielom nadal przysługuje prawo do bezpłatnych materiałów piśmienniczych, herbaty, mydła i ręczników? Proszę o podstawę prawną.
- Nauczyciel jest jednocześnie zatrudniony w dwóch szkołach. W mojej placówce pracuje na podstawie umowy o pracę (wymiar 2/18) i nie jest to jej główny zakład pracy. Z tytułu opieki nad dzieckiem pracownikowi przysługują dwa dni wolne. Czy nauczyciel powinien wziąć jeden dzień wolny w mojej placówce, a drugi w innej szkole? Czy z każdego stosunku pracy może wykorzystać dwa dni urlopu?
Czy urlop może wykorzystać w godzinach?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe